Informacje

Ciągniki rolnicze Ursus. Co obecnie oferuje marka?

Prawie połowa z półtora miliona traktorów użytkowanych w Polsce to ciągniki rolnicze Ursus. Średni ciągnik C-360, produkowany w latach 1976–1994 oraz mniejszy od niego i lubiany C-330, wytwarzany w latach 1967–1987, były symbolami modernizacji polskiego rolnictwa w czasach PRL. Wiele z nich, mimo upływu lat, nadal służy rolnikom. Ursus to nie tylko bogata, niemal 130-letnia historia, pełna zakrętów dziejowych, zmian organizacyjnych i lokalizacji. Chociaż firma nie jest już liderem na rynku sprzedaży nowych ciągników, ma do zaoferowania szereg nowości.

Nowe produkty Ursusa

Sympatyków marki ucieszy nowy Ursus C-360 B z silnikiem o mocy 60 KM z turbodoładowaniem. Ergonomiczna, klimatyzowana i wyciszona kabina z zamontowanymi głośnikami, zapewnia dobrą widoczność i wygodną pracę operatora. Wyjątkowa zwrotność, manewrowość i nowoczesne wyposażenie pozwalają na wszechstronne wykorzystanie tej maszyny. Model C-350 B z wolnossącym silnikiem 50 KM może znaleźć zastosowanie w pracach polowych, sadowniczych i ogrodniczych, a także przy budowie i utrzymaniu dróg. Model wyposażony jest w elektrohydrauliczny wałek odbioru mocy. Ursus C-3105 z silnikiem Perkinsa o mocy 102 KM z turbodoładowaniem i udźwigiem podnośnika do 4t sprawdzi się nie tylko do różnorodnych prac w rolnictwie i sadownictwie, ale także w gospodarce komunalnej i transporcie. Kolejną nowością Ursusa jest model C-380 K z silnikiem o mocy 74 KM. Nowoczesny design, rygorystyczne normy emisji spalin i wiele nowoczesnych funkcji to dodatkowe powody do zainteresowania się wyrobami polskiego producenta.

Gdzie kupić części zamienne?

Ciągnik to podstawowe narzędzie pracy rolnika. Maszyny rolnicze, a zwłaszcza ciągniki, są intensywnie użytkowanie w trudnych warunkach. Warunki pogodowe, zapylenie, piasek oraz upływ czasu sprawiają, że różne części rolnicze ulegają awariom lub zużyciu. Prawdopodobieństwo awarii spowodowanej zużyciem dotyczy zwłaszcza maszyn wysłużonych. Chociaż od zakończenia produkcji niektórych modeli minęło wiele lat, zapotrzebowanie na części do Ursusa C-330 czy części do Ursusa C-360 wcale nie maleje. Maszyny te były wyprodukowane w tak dużej liczbie, że nadal są popularne w krajobrazie polskiej wsi. Oryginalne części zamienne do Ursusa są sygnowane charakterystycznym logo, którym firma posługuje się od 2010 roku. Nowe części rolnicze do starych maszyn rolniczych mogą wydawać się nierozsądnym wydatkiem. Wielu rolników decyduje się na zakup używanych części do Ursusa na giełdach lub w internetowych serwisach aukcyjnych. Zamiast ryzykować zakup części, która w krótkim czasie zawiedzie, lepiej kupić zamiennik. Niejeden internetowy sklep rolniczy prowadzący sprzedaż maszyn rolniczych oraz części zamiennych zapewni również fabrycznie nowe zamienniki części do ciągników. Nie trzeba przepłacać, żeby kupić dobrej jakości towar w niskiej cenie. Zamienniki części do maszyn rolniczych, zakupione w sklepie internetowym objęte są gwarancją, a o ich jakości świadczą opinie i oceny nabywców.

Zakup zamienników części do maszyn rolniczych w internetowym sklepie rolniczym zmniejszają ryzyko kupienia towaru niskiej jakości albo podróbki. Dodatkowym argumentem jest wygoda zakupu. Można to zrobić poza czasem prac polowych.

 

Źródło foto: ursus.com

You may like

Index