Informacje Nowości

Ciekawa historia ciągnika Ursus na WOŚP

Idei działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nikomu w Polsce nie trzeba tłumaczyć, ponieważ już od prawie 30 lat z ogromnymi sukcesami wspiera szpitale nowoczesnym sprzętem medycznym, kupowanym za środki zebrane podczas corocznych, charytatywnych zbiórek.

Ursus C-335 na aukcji Wielkiej Orkiestry 2019

Ciągnik rolniczy Ursus C-335 to model stanowiący odmianę ciągnika C-330. Odróżnia je od siebie przede wszystkim podnośnik (TUZ) z regulacją automatyczną dolnozaczepową o nazwie “Agrocontrol” oraz bardziej komfortowe siedzenie. C-335 produkowany był przez polskie zakłady Ursus w latach 1971 – 1987. Głównym przeznaczeniem tego ciągnika rolniczego był eksport, ale był także dostępny na rynku krajowym. A co wspólnego ma ciągnik Ursus z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy? Jeden egzemplarz z 1980 roku stał się przedmiotem aukcji charytatywnej podczas 25 finału WOŚP w 2017 roku. Został wystawiony w serwisie Allegro, który był partnerem całej akcji. Do licytacji przystąpiło 20 użytkowników, ale największa i zwycięska kwota 30 400 zł padła ze strony użytkownika o nazwie URSUS_SA. Jak się później okazało, przypuszczenia były słuszne, a za zakupem maszyny stał nikt inny jak… firma Ursus! To piękny gest ze strony spółki, która przyznaje, że stara się wspierać ważne i potrzebne inicjatywy, w dodatku chętnie kupuje ciekawe egzemplarze swoich ciągników rolniczych.

Wspaniała inicjatywa wdzięcznego ojca

Na aukcję wspierającą WOŚP, ciągnik przekazał przedsiębiorca z Legnicy, ojciec kilkulatka, który mając 9 miesięcy ściągnął na siebie garnek z wrzątkiem. W wyniku groźnych poparzeń, dziecko trafiło do szpitala, ale dzięki zaangażowaniu lekarzy oraz profesjonalnemu sprzętowi, który został zakupiony dzięki WOŚP, maluch przeżył, a obecnie jest zdrowym i radosnym dzieckiem. Ojciec, który na niemalże na każdym szpitalnym sprzęcie zauważył charakterystyczne serduszko WOŚP, postanowił wyrazić swoją wdzięczność wobec fundacji kupując, a następnie przekazując na jej cele eksportową wersję ciągnika Ursus C-335. W opisie aukcji tego ciągnika rolniczego można było przeczytać, że ważną rolę w tej historii odegrali przyjaciele właściciela słynnego już modelu Ursusa. Gdy dowiedzieli się o inicjatywie rozłożyli traktor na części i wyremontowali, a także dodali do niego pług, zwiększając jego wartość. Traktor nie tylko pięknie się prezentował, ale był również w pełni gotowy do pracy.

W tej historii wielkim sercem wykazał się nie tylko właściciel eksportowej wersji ciągnika rolniczego Ursus C-335, ale także właściciele marki, którzy zdecydowali się odkupić maszynę, a kwota w wysokości 30 400 zł została przekazana na cele fundacji. Wylicytowany ciągnik został wyeksponowany w hali wystawowej marki Ursus.

You may like

Index