Informacje

Najmocniejszy Ursus, który trafił do Afryki – Ursus 25014

Ursus to najbardziej znany polski producent maszyn rolniczych. W naszym kraju marka ta jest wręcz symbolem kultowego ciągnika. Powszechnie kojarzone z tą firmą są modele Ursus C-330 i Ursus C-360, które w czasach PRL-u, a także w latach 90 dominowały w krajobrazie polskiej wsi. Jednak w ostatnich latach postawiła ona na ekspansję zagraniczną, szczególnie na rynkach afrykańskich. Podpisano kontrakty między innymi w takich państwach jak Tanzania, Etiopia czy Zambia. Dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej także o najnowszych ciągnikach eksportowych tej firmy.

Najmocniejszy Ursus w historii

Warunki uprawiania rolnictwa panujące w Afryce sprawiają, że wytrzymałe i stosunkowo tanie produkty Ursusa mogą z powodzeniem konkurować z zachodnimi firmami. Przykładem modelu zaprojektowanego specjalnie z myślą o tym kierunku jest Ursus 25014. Jest to największy do tej pory zbudowany ciągnik polskiego producenta. Napędzany jest przez silnik Deutza o mocy 250 koni mechanicznych. Zastosowano w nim także sześciobiegową skrzynię automatyczną Allison 3000, a napęd dzielony jest równo pomiędzy przednią a tylną oś. Za komfort pracy operatora odpowiada z kolei amortyzowana i klimatyzowana kabina, a także znajdujący się w niej wygodny fotel.

Sprzęt ten został zaprojektowany do pracy na afrykańskich plantacjach trzciny cukrowej. Jak wskazuje mała liczba przełożeń, ma on za zadanie spełniać przede wszystkim funkcję transportową i służyć do przewożenia przyczep. Jednak wyposażono go również w system hydrauliczny i będzie mógł pełnić także inne funkcje. Z powodu tego specyficznego przeznaczenia nie będzie dostępny na europejskich rynkach. Wyłącznym przeznaczenie tego modelu to sprzedaż w Afryce.

Internetowy sklep rolniczy

Natomiast szukając ciągników i części do ciągników dostępnych w Polsce, warto zwrócić uwagę na zmiany, jakie dokonały się w tej branży w ostatnich latach. Najważniejszą z nich jest rosnąca popularność sprzedaży przez internet. Dzisiaj w ten sposób sprzedawane są nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale również te specjalistyczne takie jak maszyny rolnicze. Rolnicy mogą osiągnąć różnorakie korzyści, dokonując zakupów w ten sposób. Oczywistą zaletą jest wygoda zakupów, które można wykonać, nie wychodząc z domu. Sprzedaż online pozwala także na zaoszczędzenie czasu, który byłby potrzebny na dojazd do stacjonarnego sklepu.

Wygoda jest również skutkiem większego wyboru dostępnych produktów. Wynika on z dużo szerszego zasięgu, jaki mają rolnicze sklepy internetowe. W sklepach stacjonarnych kupują przede wszystkim rolnicy z najbliższej okolicy. Przy sprzedaży przez internet klienci pochodzą z całego kraju. Przez to opłaca się posiadać w asortymencie także mniej popularne części. Należą do nich na przykład części do Ursus C-360 i części do Ursus C-330  przeznaczone do wspominanych wcześniej wycofanych już z produkcji modeli.

Klientów przyciągają także niższe ceny wynikające z niższych kosztów prowadzenia takiej działalności. Dzięki temu części rolnicze, w tym części do Ursus, mogą być sprzedawane taniej nawet o kilkanaście procent.

You may like

Index