Informacje

Nowość! Ursus C-3120 #PolskaMoc

Marka Ursus jest dziś najbardziej rozpoznawalną firma zajmująca się głównie produkcją ciągników rolniczych w naszym kraju. Została ona założona w 1893 roku, kiedy to zajmowała się głównie produkowaniem armatury na potrzeby przemysłu cukierniczego oraz gorzelniczego. Od 1902 roku produkowano silniki spalinowe, a w nazwie przedsiębiorstwa po raz pierwszy pojawiło się słowo Ursus, co było odniesieniem do powieści Henryka Sienkiewicza „ Quo Vadis”, gdzie jednym z bohaterów był siłacz o tym samym imieniu. Pierwszy traktor został wyprodukowany w 1922 roku, kiedy to pojawiła się ciągówka, oparta na amerykańskiej konstrukcji. W dalszym okresie firma Ursus z powodzeniem wprowadzała na rynek kolejne modele traktorów, z których np. kultowe C-330 oraz C-360 używane są do dnia dzisiejszego na polskiej wsi.

Spis treści:

Model C-3120

Jednym z najnowszych modeli marki Ursus jest C-3120. Posiada on nowoczesny silnik z turbodoładowaniem konstrukcji „Deutz” o mocy 115 KM. Zapewnia on wystarczający zapas mocy do wszelkich prac polowych. Dzięki popularnej jednostce napędowej, silnikowe części do ciągników Ursus, są łatwo dostępne i w niskich cenach. Przeniesienie napędu realizowane jest poprzez sprzęgło dwutarczowe z WOM. Skrzynia biegów posiada 16 przełożeń oraz 16 tak zwanych pół biegów, dzięki czemu łatwo można dostosować moc do aktualnie realizowanej pracy. Tylny most posiada hydrauliczną blokadę mechanizmu różnicowego, co zapewnia bardzo dobrą trakcję nawet w trudnych warunkach polowych. Całość zapewnia maksymalna prędkość na poziomie 40 km/h .

Model C-3120 zapewnia również komfort dla kierowcy. Kabina posiada pneumatyczne zawieszenie, które tłumi wszelkie nierówności. To rozwiązanie znane jest w samochodach ciężarowych od lat, co zapewnia niezawodność tego rozwiązania. W standardzie znajdziemy też klimatyzację, która z pewnością poprawi warunki pracy w okresie letnim. Kabina posiada 6 słupków, które zapewniają bezpieczeństwo kierowcy, nawet w przypadku przewrócenia się ciągnika.

Tarcza hamulcowa to kolejna część do ciągnika Ursus, która dzięki swojej prostocie okazuje się łatwa w wymianie oraz tania w zakupie. Cały układ hamulcowy opiera się na instalacji hydraulicznej, za wyjątkiem hamulca postojowego, który sterowany jest mechanicznie.

Bardzo przydatnym elementem dodatkowym jest TUZ. Pozwala on na wykonywanie wielu prac rolniczych. Jego sterowanie hydrauliczne zapewnia elastyczną pracę oraz szeroka regulację. Ciśnienie pracy na poziomie 19 MPa, pozwala na duży udźwig, aż do 5000 kg oraz szybkie sterowanie.

Podsumowanie

Model C-3120 marki Ursus to świetne rozwiązanie dla gospodarstwa, które potrzebuje profesjonalnego ciągnika do wymagających i ciężkich prac polowych. Nowoczesna konstrukcja o mocnym i sprawdzonym silniku, zapewnia wystarczająca moc podczas pracy. Koszty eksploatacji, co warto podkreślić, będą stosunkowo niskie, ponieważ części do ciągników Ursus są łatwo dostępne oraz tanie. Warto więc zaufać polskiej marce, która z powiedzeniem przecież sprawdza się również za granicą.

You may like

Index