Informacje

Ursus C-360 pomocny w gospodarstwie o każdej porze roku!

Ursus C-360 pomimo, że lata świetności ma już za sobą, do tej pory jest niezwykle popularnym ciągnikiem. Znajdziemy go zarówno w większych, jak i mniejszych gospodarstwach rolnych, gdzie jest głównym albo pomocniczym traktorem. Niezależnie od przeznaczenia, nadal doskonale sprawdzi się jako pojazd użytkowy. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym zawdzięcza sobie taką popularność. Na pewno jest mało awaryjny, jednak w razie ewentualnej wymiany, części do Ursus C-360 są dość tanie. Również i cały traktor kupimy za stosunkowo niską cenę, być może dlatego jest tak często wybierany.

Krótka charakterystyka

Ursus C-360 (https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze/Ursus/C-360) to pojazd czterokołowy, o konstrukcji bezramowej. Posiada napęd na tylną oś. Wyposażony jest w silnik S4003 o pojemności 3120 centymetrów sześciennych. Jest czterosuwowy, czterocylindrowy, wysokoprężny i posiada bezpośredni wtrysk paliwa. Zużycie paliwa wynosi około 256g/kWh. Maksymalny moment obrotowy wynosi 186 Nm. Silnik wyposażony jest w filtr oleju pełnego przepływu, a także filtr powietrza. Jego chłodzenie regulowane jest termostatem. Co ciekawe, maksymalna prędkość ciągnika wynosi około 25 km/h, natomiast nie jest w stanie poruszać się wolniej niż 1,116 km/h. Przy 2000 obrotach na minutę, liczba obrotów wału odbioru mocy wynosi 540 obr/min. Długość traktora to 357 cm, natomiast szerokość- 180 cm. Waga samego silnika wynosi 370 kg, natomiast sam ciągnik waży około 2050 kg bez żadnych dodatków. Części zamienne do Ursusa są stosunkowo tanie, także bez problemu możemy dokonać wszelkich napraw w razie potrzeby, nie wydając przy tym wielu funduszy.

Niezniszczalny i prosty

Ursus C-360 jest praktycznie niezniszczalny. Niezależnie od warunków jest w stanie działać prawidłowo i zawsze zrobimy dzięki niemu właśnie to, co planowaliśmy. Praca w kurzu, a może kończąca się woda w chłodnicy? Dla tego pojazdu nie jest to żadna przeszkoda. Właśnie na takie warunki był przygotowywany. Budowa tego pojazdu jest bardzo łatwa, może dlatego ten pojazd nie ulega poważnym awariom. Niektóre naprawy, jak chociażby odpowietrzanie hamulców można wykonać bez zjeżdżania z pola. Poza tym, co warto podkreślić kolejny raz, części do Ursusa można bez problemu nabyć w niejednym internetowym sklepie rolniczym lub klasycznej stacjonarnej wersji. Z pewnością świetnym rozwiązaniem było zastosowanie w silniku czterech głowic, gdy uszczelka pod głowicą ulegnie uszkodzeniu, od razu będziemy wiedzieć w którym miejscu.

ursus c360

Wszechstronny

Niektórzy twierdzą, że jest to ciągnik do zadań specjalnych. To niesamowite, że pomimo tego, że ten pojazd ma już tyle lat, nadal możemy się o nim wypowiadać w samych superlatywach. Ursus C-360 znajdzie swoje miejsce w każdym gospodarstwie, niezależnie od wielkości a także specjalizacji. Możemy podpiąć do niego prawie wszystkie maszyny rolnicze, z pewnością sobie z nimi poradzi. Pług, opryskiwacz, a może prasa rolująca? Dla Ursusa jest to całkowicie obojętne. Dodatkowo jest tani w utrzymaniu, a części rolnicze dokupimy do niego za naprawdę niską cenę, co powoduje, że wciąż jest jednym z najchętniej używanych ciągników.

You may like

Index