Informacje

Ursus MF 255 – niedrogi ciągnik, który sprawdzi się w każdym gospodarstwie rolnym

Produkcja ciągnika Ursus MF 255 rozpoczęła się w 1984 roku, a zakończyła ponad 10 lat temu. Jest to maszyna na licencji Massey Ferguson, która wprawdzie nie zdobyła popularności tak dużej jak podobny model Ursus C 360, ale wzbudziła spore zainteresowanie wśród rolników. Wciąż można kupić używany ciągnik Ursus MF 255 w bardzo atrakcyjnej cenie, a następnie tanim kosztem dokonać niezbędnych napraw. Sprawdzi się on zarówno w małych, jak i średnich gospodarstwach rolnych (w dużych gospodarstwach może być używany jako drugi ciągnik). Przekonaj się, dlaczego Ursus MF 255 wart jest zainteresowania.

Niska cena i prostota obsługi

Ursus MF 255 to idealna propozycja dla tych, którzy nie chcą za używany ciągnik płacić zbyt dużych pieniędzy. Można go nabyć już za nieco ponad 20 tysięcy złotych. Oczywiście im wcześniejsze lata produkcji, tym niższe ceny. Trzeba też liczyć się z koniecznością zainwestowania w renowację lub chociaż likwidację poważniejszych usterek. Ursus MF 255 z ostatnich lat produkcji oraz lepiej wyposażone wersje, np. z ładowaczem, to wydatek około 40 tysięcy złotych. W porównaniu z cenami nowoczesnych ciągników używanych są to dość atrakcyjne ceny.

Dużym plusem jest prostota konstrukcji. Nie jest to ciągnik naszpikowany elektroniką, nie ma w nim także elementów trudnych do naprawy. Każdy, kto ma podstawowe pojęcie o mechanice, bez problemu dokona większości napraw. Zakup tego traktora to idealna opcja dla rolników, którzy są w stanie samodzielnie zająć się maszyną, ograniczając tym samym wydatki eksploatacyjne. Tak naprawdę nawet remont kapitalny tego ciągnika możliwy jest do wykonania we własnym warsztacie.

Duża dostępność części zamiennych

Wprawdzie Ursus MF 255 nie jest tak popularny jak modele Ursus C 330 czy Ursus C 360, jednak nie ma żadnego problemu z dostępnością części zamiennych. Co ważne, do kupienia są nie tylko oryginalne komponenty, ale i zamienniki. Nie trzeba obawiać się jakości zamienników. Kupując je w renomowanych internetowych sklepach rolniczych, można mieć pewność, że ich niezawodność jest zbliżona do oryginałów, przy czym ceny są zdecydowanie niższe. Plusem jest oczywiście możliwość zamówienia potrzebnych produktów przez internet. Do nabycia są praktycznie wszystkie części do tego modelu, więc nie ma potrzeby szukania używanych produktów.

Ursus MF 255 sprawdzi się w każdym gospodarstwie

Pomimo wielu lat od zakończenia produkcji, Ursus MF 255 wciąż jest ciągnikiem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających rolników. Oczywiście decydując się na używany sprzęt, trzeba liczyć się z koniecznością wykonania niezbędnych napraw i eliminacji usterek. W przypadku maszyn bardziej zniszczonych zapewne niezbędne będzie przeprowadzenie kapitalnego remontu, ale i tak cała inwestycja może okazać się korzystniejsza niż zakup nowoczesnego ciągnika. Sprawny, zadbany i odpowiednio eksploatowany Ursus MF 255 będzie służyć jeszcze przez wiele lat, zapewniając bezawaryjną pracę nawet w każdym gospodarstwie — zarówno jako ciągnik podstawowy, jak i pomocniczy.

Czytaj o innych informacjach o Ursus