Naprawa Porady

Części do Ursusa C-360 nadal dostępne

Konkurencja na rynku ciągników jest obecnie w Polsce bardzo duża i na szczęście minęły już czasy, gdy polscy rolnicy borykali się z problemem dostępności sprzętu do gospodarstwa. Choć zagranicznych maszyn jest wiele, nie brakuje rolników, którzy są wierni polskim markom, w tym nawet modelom sprzed wielu lat. Doskonałym tego przykładem jest Ursus C-360. Dlaczego to właśnie ten ciągnik cieszy się takim uznaniem? Czy części do niego nadal są dostępne?

Praca w każdych warunkach

Popularną „sześćdziesiątkę” zaczęto produkować w 1976 roku, a ostatnia maszyna z tej serii opuściła halę produkcyjną w 1994 roku. Od tamtego czasu minęło sporo lat, dlaczego więc ten ciągnik — przez niektórych nazywany kultowym — pracuje do dziś w wielu gospodarstwach? Pewnie dlatego, że to traktor, dla którego praca w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, nie jest problemem. W rolniczych kręgach znane jest powiedzenie, że „gdzie diabeł nie może, tam »sześćdziesiątkę« poślę”. Z pewnością jest w nim ziarno prawdy, ponieważ model ten z powodzeniem służy od dziesiątek już lat w wielu gospodarstwach, bez względu na ich wielkość czy specjalizację.

Prosta konstrukcja

Budowa tego ciągnika pozwala na dołączenie do niego wielu różnych urządzeń rolniczych. Inną zaletę jest niezwykle prostą konstrukcją, a co za tym idzie, łatwość przeprowadzania napraw. Niektóre pilne działania naprawcze można wykonać, nie zjeżdżając z pola, np. odpowietrzanie hamulców. Ursusy 360 z ubiegłego wieku pracują bez względu na pogodę i w trudnym terenie, w którym piach, błoto i kamienie lub inne przeszkody. Wydawać by się mogło, że to dla nich naturalne środowisko.

Oczywiście nie ma sprzętu bezawaryjnego. Jednak w przypadku tego modelu zdecydowaną większość awarii można skutecznie zażegnać stosunkowo niewielkimi nakładami finansowymi. Wynika to, po pierwsze, z prostej konstrukcji ciągnika, po drugie, dostępności do komponentów zamiennych. Części do Ursusa C-360, którego produkcja zakończyła się ponad 40 lat temu, można nabyć w wielu sklepach rolniczych. Również tych internetowych, gdzie wybór produktów bywa nawet większy niż stacjonarnie. Trzeba też dodać, że na rynku nie brakuje również części do Ursusa C-360 nowej generacji, którego zaczęto produkować w 2015 roku. Ale dla wielu Ursus C-360 zawsze będzie zawsze jeden – ten z ubiegłego wieku.

Tańsze zamienniki

Rolnicze sklepy internetowe są godne polecenia również ze względu na dostępność wysokiej jakości zamienników w rozsądnych cenach. Oczywiście są to części do Ursusa C-360, które nie zostały wyprodukowane przez macierzystą firmę. Pochodzą od innych producentów, którzy wykorzystują nowoczesne technologie i standardy produkcji, tworząc komponenty odpowiadające potrzebom ciągników Ursus C-360. Swoją niezawodnością dorównują oryginałom, a ich niewątpliwą zaletą jest niższa cena.

Poza tym zakupy w internetowych sklepach rolniczych to także dużą wygoda. Zamówienie można złożyć o dowolnej porze bez wychodzenia z domu, a towar zostanie dostarczony pod wskazany adres. Co więcej, klientom przysługuje znacznie więcej udogodnień niż w sklepach stacjonarnych, np. możliwość dokonania zwrotu towaru nawet do 100 dni!

Czytaj o innych informacjach o Ursus