Naprawa

Gdzie kupić części do starszych modeli Ursusa?

Wiele osób pomimo upływu czasu, wciąż jest w posiadaniu ciągników Ursus C-330 czy też C-360. Ursus C-330, był produkowany w latach 1967-1987. Natomiast Ursus C-360, był wprowadzany na rynek w latach 1976-1994. Od czasu zakończenia ich produkcji, minęło zatem mnóstwo czasu. Niektóre z tych ciągników w gospodarstwach rolnych wciąż są w bardzo dobrym stanie, jednak maszyny po pewnym czasie użytkowania psują się. Dochodzi do awarii, należy wymienić również różnego rodzaju części rolnicze. Czy w przypadku tak starych modeli, jest to jeszcze możliwe?

Sklepy internetowe z częściami rolniczymi

Zdecydowanie wciąż jest to możliwe, ponieważ wiele internetowych sklepów rolniczych, nadal ma w sprzedaży te do starszych modeli Ursusa. Oczywiście jeśli chodzi o części do Ursus, nie zawsze ich zdobycie jest natychmiastowe. Niekiedy ze względu na rzadkość występowania takiego modelu na rynku, są one specjalnie sprowadzane. Dlatego czasem należy nieco na nie poczekać. Dokonane w rolniczym sklepie internetowym zamówienie, jest realizowane w późniejszym czasie.

Jeśli chodzi o stan części do ciągników, w większości są one nowe. Nie zawsze jednak możemy liczyć na części oryginalne. Niekiedy są to zamienniki, jednak z wysokiej półki. Dlatego też ich jakość i sprawność w przypadku zamontowania w maszynie rolniczej nie różni się od tego, gdybyśmy nabyli część nową. Każda część jest specjalnie oznakowana dlatego też od razu możemy sprawdzić czy mamy do czynienia z oryginałem, czy też zamiennikiem. Niektóre części szczególnie rzadkie, są poddawane renowacji. Oddaje się zużytą część i kupuje taką samą, jednak już po odbytej renowacji. Podobnie jak w przypadku samochodów, wiele części można odświeżyć i ponownie wykorzystać. Oddając swoją zużytą część do renowacji, zawsze można liczyć na zwrot części kosztów. Oczywiście części do Ursus C-360, czy też części do Ursus C-330, są nadal bardzo często spotykane. Na polskich wsiach jest wciąż korzysta się z tych maszyn rolniczych z powodzeniem. Zakłady Ursus dbają również o to, by mimo wszystko produkować i wypuszczać na rynek części do maszyn, których produkcja została już zakończona. Niekiedy do sprzedaży trafiają również podobne modele ciągników, dlatego niektóre części mogą być stosowane również w innych modelach. Przykładowo Ursus c360 w nieco odmienionej wersji, wrócił do produkcji w latach 2015-2017.

Jakie są ceny części rolniczych?

Ceny części rolniczych mogą różnić się od siebie, niektóre z nich mogą być droższe, szczególnie jeśli mówimy o starszych modelach. Są one rzadziej spotykane, nie produkuje się zatem tak dużej ilości części. Jednak ceny nie są tak wysokie, by ewentualna naprawa nie była opłacalna. Starsze maszyny rolnicze cechują się również bardzo dużą wytrzymałością. Dlatego też zazwyczaj części do ciągników wymagają naprawy po długim czasie. Każdy internetowy sklep rolniczy oferuje części do ciągników w nieco odmiennych cenach. Warto zatem przed zakupem korzystać z różnego rodzaju porównywarek, które mogą nam mniej więcej nakreślić, gdzie najbardziej opłaca się dokonać zakupu. Sam problem z dostępnością części, jednak w przypadku ciągników Ursusa zdecydowanie nie występuje, ponieważ na polskich wsiach wciąż są one z powodzeniem wykorzystywane.

You may like

Index