Nowości

Najczęściej wybierane ciągniki w 2019 roku – Ursus poza podium

Początek roku to doskonała okazja do tego, by zastanowić się nad wyborem nowego ciągnika rolniczego, dokonać niezbędnego przeglądu maszyn, które już posiadamy w swoim gospodarstwie oraz uzupełnić brakujące części rolnicze. Sklepy rolnicze oferują szeroki wybór nowych oraz używanych części rolniczych, które przydają się zwłaszcza podczas remontu starszych modeli ciągników, takich jak Ursus C-330 czy Ursus C-360. Często bywa tak, że rezygnujemy z remontu starszych maszyn na rzecz ciągników nowej generacji.

Początek roku sprzyja zakupom

Okres od stycznia do marca to doskonała okazja do sprawdzenia, jaki model ciągnika będzie dla nas odpowiedni. Możemy zrobić to chociażby za pomocą internetowych sklepów rolniczych, oferujących nie tylko części rolnicze ale całe, gotowe do użytku maszyny. Na podstawie raportu AgriTrac, który obejmuje okres od 1 do 10 stycznia 2019 roku możemy dowiedzieć się, że w tamtym czasie zarejestrowano 131 i 441 importowanych ciągników. To imponująca liczba i jak się okazuje znacznie wyższa w stosunku do poprzedniego roku 2018, kiedy to zarejestrowano 95 maszyn. Przedstawiane dane nie budzą wątpliwości co do faktu, że rolnicy nadal chcą inwestować w zakup ciągników, przygotowując się do nadchodzącego sezonu.

rolniczy sklep internetowy

Marka Zetor godną zaufania na polskiej wsi

Wśród maszyn, które zostały zarejestrowane początkiem 2019 roku przeważają ciągniki rolnicze marki Zetor. To właśnie tej marce zaufało najwięcej rolników, bo aż 22. Najpopularniejszym wśród ciągników rolniczych tej marki okazał się być model Zetor Major 80 CL. Drugie miejsce w rankingu przypadło marce Kubota. Pomarańczowe ciągniki rolnicze zarejestrowano początkiem roku w ilości 19 sztuk. Podium zamyka marka New Holland z liczbą 14 rejestracji. Jeśli chodzi o rodzimą markę ciągników rolniczych Ursus – znalazła się ona poza czołówką, zajmując 4 miejsce w rankingu. Najpopularniejszymi modelami w tej kategorii okazały się być ciągniki Ursus 5314 oraz C-385. Innymi markami, na które często stawiali polscy rolnicy były Deutz-Fahr, Massey Ferguson oraz John Deere.

Wśród importowanych ciągników prym wiedzie John Deere

Jeśli chodzi o ciągniki rolnicze pochodzące z importu największą popularnością cieszyły się te same firmy, które zdobyły popularność w roku 2018. Najwięcej, bo aż 69 maszyn to traktory marki John Deere, drugie miejsce należało do maszyn Massey Ferguson z liczbą 67 rejestracji, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale marce Renault z 53 wydanych tablic rejestracyjnych. Porównując liczbę rejestracji nowych ciągników rolniczych i tych używanych nasuwa się wniosek, że znacznie większym powodzeniem w Polsce cieszą się maszyny używane. Cena ciągnika z drugiej ręki oraz dostępność części rolniczych w internetowych sklepach rolniczych są z pewnością głównymi atutami, dla których polscy rolnicy decydują się na tego rodzaju zakup.

Najczęściej wybierane ciągniki w 2019 roku

Popyt na ciągniki rolnicze okazje się być zróżnicowany w skali kraju

Okazuje się, że największe zapotrzebowanie na maszyny i części rolnicze mają mijającym roku 2019 rolnicy mieszkający na Mazowszu. To właśnie na terenie tej części Polski wydano najwięcej, bo aż 24 tablic rejestracyjnych nowych ciągników. Drugie miejsce na podium w tej kategorii zajęła Wielkopolska, gdzie właścicieli odnalazło 14 traktorów, trzecie miejsce przynależy do Lubelszczyzny w liczbie 13 rejestracji.

You may like

Index