Nowości

Ursus 5314 oraz C-385 najchętniej kupowanymi ciągnikami rolniczymi w 2019

Na podstawie raportu AgriTrac, który obejmuje okres od 1 do 10 stycznia 2019 roku możemy dowiedzieć się między innymi, że jednym z najczęściej wybieranych modeli ciągników rolniczych w Polsce jest Ursus 5314 oraz Ursus C-385 (marka Ursus zajęła 4 miejsce w rankingu). Postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej zaletom najpopularniejszych modeli ciągników rolniczych Ursus.

Ursus 5314 – firma z polskimi tradycjami nadal doceniana

Historia polskiej marki Ursus liczy sobie ponad 120 lat. W tym czasie polscy rolnicy zdążyli przekonać się o skuteczności ciągników rolniczych produkowanych przez fabryki marki zlokalizowane pod Warszawą. Niesłabnącą popularnością w małych i średnich gospodarstwach cieszą się modele Ursus C-330 oraz Ursus-360. Pomimo, że nie są to ciągniki rolnicze nowej generacji, a ich produkcja zakończyła się w latach 80-tych z powodzeniem są używane nadal, a części rolnicze do nich łatwo dostępne zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach rolniczych (https://www.zenox.pl). Ci rolnicy, którzy stawiają na nowe i zaawansowane technologicznie modele ciągników rolniczych wybierają między innymi model Ursus 5314. To ciągnik rolniczy produkowany od 1993 do 2003 roku na licencji innej znanej marki, wspomagającej rolników w ich codziennej pracy – Massey Ferguson. Od 2003 roku produkcję modelu przejęło przedsiębiorstwo URSUS S.A. Pod maską ciągnika Ursus 5314 kryje się czterocylindrowy silnik o mocy 52,5 kilowat oraz pojemności 4 litry. Ten model ciągnika rolniczego może jechać z maksymalną prędkością 29 km/h oraz posiada udźwig w wysokości 2 200 kg przy jednym siłowniku pomocniczym, natomiast przy dwóch liczba ta zwiększa się do 2 600 kg. Parametry ciągnika Ursus 5314 z powodzeniem wystarczają, by można korzystać z niego w małych i średnich gospodarstwach. Szeroka, panoramiczna kabina mieści nawet 3 osoby, ale mimo jej szczelności nie jest w stanie zniwelować hałasu, który dobiega z niewyciszonej skrzyni biegów. Głośność pracy maszyny to chyba jeden z największych minusów tego modelu ciągnika rolniczego.

internetowy sklep rolniczy

Ursus C-385 – używane modele nadal w cenie

Model ciągnika rolniczego Ursus C-385 należy do ciągników ciężkich. Pierwsza wersja powstała w ramach współpracy Polski i Czechosłowacji w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych. Okazało się, że dotychczas produkowane ciągniki były zbyt lekkie do obsłużenia dużych połaci ziemi. W tym modelu ciągnika rolniczego zastosowano skrzynię biegów umożliwiającą montaż przedniego napędu, wdrożono także produkcję 6-cio cylindrowego silnika. Ursus C-385 zapoczątkował produkcję ciężkich ciągników z napędem na 2 lub 4 koła. Poszczególne modele mogły różnić się wyposażeniem, w szczególności te, które przeznaczone były na eksport. Współczesna wersja tego ciągnika rolniczego posiada udoskonalony silnik, skrzynię przekładniową, most napędowy tylny i przedni. Polscy rolnicy bardzo często decydują się zakupić ten typ maszyny na rynku wtórnym ze względu na jej wielozadaniowość – nadaje się do prac rolniczych, transportowych, komunalnych oraz pomocniczych. Sporym uznaniem cieszy się także czterosłupkowa kabina ciągnika doskonałej widoczności, z uchylnym oknem w dachu

You may like

Index