Nowości

Ursus w trosce o środowisko, czyli elektryczne samochody

W dzisiejszych czasach coraz częściej poruszany jest temat ochrony środowiska. Większość społeczeństwa sortuje odpady, jednak, aby pomóc planecie warto także zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii i wybrać pojazd o napędzie elektrycznym. Marka Ursus w trosce o środowisko wprowadziła w swojej ofercie samochody dostawcze o napędzie elektrycznym. Takie rozwiązanie nie tylko wpłynie korzystnie na nasze otoczenie, ale także pomoże zmniejszyć koszta użytkowania pojazdu.

Ursus ELVI

Ursus ELVI to pierwszy w naszym kraju elektryczny samochód dostawczy. W trakcie Kongresu 590 spółka popularna jedynie z traktorów, przedstawiła swoją kolejną wizję tego pojazdu. Ukazany pojazd nie posiadał formy futurystycznej, stał się bardziej przystępny dla klienteli. Ursus ELVI to samochód dostawczy gwarantujący przede wszystkim niskie koszty użytkowania, a wszystko to dzięki zamontowanemu napędowi elektrycznemu. Stworzony do poruszania się po mieście, polecany zwłaszcza firmom zaopatrzeniowym, firmom kurierskim czy punktom usługowym. Zaletą tego innowacyjnego modelu jest szybkie ładowanie baterii trakcyjnych. Do pełnego naładowania akumulatorów wystarczy około 20 minut, na całej baterii pojazd przejedzie 150 kilometrów, czyli przeciętną odległość, jaką pokonują kurierzy w ciągu całego swojego dnia pracy.

Pojazd na kategorię B

Biorąc pod uwagę gabaryty oraz wagę pojazdu jest to opcja dla kierowców z kategorią B. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 3,5 tony, natomiast ładowność samochodu to 1100 kilogramów. Pojazd osiąga prędkość maksymalną do 100 km/h. Z pewnością ta propozycja wyróżnia się znacznie wśród innych elektrycznych pojazdów tego typu. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo przeszkloną kabiną i długą maską z LED-owymi światłami. Miejsce za przedziałem pasażerskim można dowolnie przerobić na kontener, otwartą skrzynię, chłodnię itp. Wszystkie części do Ursus są dostępne w internetowym sklepie rolniczym.

Miliony złotych na badania

Zanim pojazd otrzymał homologację, musiała zostać skrupulatnie sprawdzona zgodność każdego elementu z aktualnie obowiązującymi normami. To dosyć długa i niezwykle kosztowna droga, zaczynająca się od przedstawienia projektu do stworzenia prototypu. Całe opracowanie elektrycznej wersji auta dostawczego Ursus ELVI kosztowało kilkanaście milionów złotych. Firma Ursus nie miała żadnej pomocy finansowej ze strony budżetu państwa czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Z produktami firmy Ursus bliżej zapoznać możemy się, wchodząc na internetowy sklep rolniczy marki. Tam znajdziemy między innymi wszystkie części rolnicze do maszyn rolniczych takie jak: części do Ursus C-360, części do Ursus C-330, Ursus C-330, Ursus C-360.

Samochody elektryczne są o wiele korzystniejsze dla środowiska aniżeli konwencjonalne pojazdy z silnikami spalinowymi. Ich zaletą jest przede wszystkim znaczna redukcja szkodliwych zanieczyszczeń z układu wydechowego, czyli między innymi: tlenku węgla, ozonu, ołowiu, węglowodorów. Zmniejszeniu ulega także emisja CO2. Samochód elektryczny od marki Ursus to świetna propozycja dla wszystkich firm i instytucji, dla których środowisko nie jest obojętne. Z samochodem możemy zapoznać się na stronie firmy Ursus, gdzie dostępne są także części do ciągników i maszyny rolnicze.

You may like

Index