Porady

Dbaj o filtr powietrza w Ursusie!

Firma Ursus jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, której produkty od lat wspierały polskich rolników. Praktycznie każdy zna modele takie jak Ursus C-330 i Ursus C-360. Oczywiście nie są to jedyne wyprodukowane przez tę firmie ciągniki, jednak to one wyszły w największej ilości sztuk i były najpopularniejsze w polskich gospodarstwach. Ponadto cechowały się one bardzo dobrą jakością i niezawodnością. Ich prostota, sprawiała, że były niemal bezawaryjne, a większość napraw rolnik mógł zrobić sam w swoim gospodarstwie. Cena również przekonywała, ponieważ jak na tamte warunki to wielu rolników było na niego stać, musieli jedynie poczekać na odpowiedni czas, aby fabryki wyprodukowały takie ilości maszyn. Niesamowitym plusem jest również fakt, że części do Ursus, są bardzo ogólnodostępne i nietrudno je znaleźć. Fakt ten sprawia, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, praktycznie każdy internetowy sklep rolniczy oraz jego odpowiedniki stacjonarne, posiadają te części w magazynach i bardzo szybko je dostarczają. Wszystko to sprawiło, że starsze Ursusy praktycznie do tej pory można spotkać w wielu gospodarstwach. Jednak jeśli chcemy, aby nasze Ursusy działały bez zarzutu, powinniśmy o nie dbać i zapewnić im odpowiednią konserwację.

Polska technologia, która była niezniszczalna

Każdy wie jednak, że o wiele lepiej jest zapobiegać niż naprawiać, z tego też powodu powinniśmy dbać o odpowiednią konserwację i przeprowadzać regularne przeglądy. Sprawi to, że część awarii uda nam się wyeliminować, zanim do nich dojdzie, poprzez usunięcie zużytych elementów, które dostrzeżone wcześniej uchronią nas przed poważnymi naprawami.

Elementem, o którym rolnicy bardzo często zapominają, jest filtr powietrza, który ma bardzo ważne zadanie i należy o niego zadbać. To dzięki niemu silnik może prawidłowo pracować i utrzymywać stałe obroty. Jeśli natomiast dojdzie do bardzo poważnego zanieczyszczenia filtra powietrza, może doprowadzić to do dalszych awarii. Aby tego uniknąć, należy regularnie dbać o filtr. Przede wszystkim powinniśmy go oczyszczać i wymieniać olej, który się tam znajduje, co najmniej raz na pół roku. Dzięki temu będzie on filtrował powietrze w odpowiedni sposób.Regularne przedmuchanie kompresorem, szczególnie po pracy w trudnych, pylistych warunkach, również wyjdzie filtrowi, jak i silnikowi na zdrowie. 

ciągnik ursus

Powinniśmy ponadto pamiętać o regularnej wymianie filtra, który zużywa się wraz z upływem czasu.  Wybierając części zamienne do Ursus, konieczne jest kierowanie się renomą marki, by nie przepłacić za coś, co nie spełni naszych oczekiwań. Dostępność części Ursus sprawia jednak, że bardzo łatwo znaleźć produkty wysokiej jakości. Wybierając mądrze uchronimy nie tylko swój czas, ale i pieniądze. Pamiętajmy, że mimo iż Ursus to proste i niezawodne  maszyny, to wymagają uwagi i zainteresowania minimalnego, raz na jakiś czas. Wystarczy to, żeby działały przez lata i były skuteczne i niezawodne.

You may like