Porady

Przygotuj swój Ursus na wiosnę!

Powoli zbliża się koniec zimy – a co za tym idzie – nadchodzi czas intensywnej pracy dla ciągników. Jak przygotować maszyny rolnicze na otwarcie sezonu roboczego?

Podczas zimy, choć wykorzystywany do okazjonalnych prac czy też transportu, ciągnik Ursus pozostaje w dużej mierze niewykorzystany. Brak użycia oraz niskie temperatury nie pozostają bez wpływu na jego stan. Jakie np. części do Ursus C-360 należy sprawdzić, by ciągnik rolniczy był przygotowany na nadejście wiosny?

Zaglądamy “pod maskę”

Przedwiosenną kontrolę ciągników Ursus w rodzaju Ursus C-355 najlepiej zacząć od sprawdzenia stanu akumulatora. Pierwsza sprawa to sprawdzenie stopnia naładowania – tu z pewnością przyda się woltomierz. Następnym krokiem powinno być przetestowanie kwestii poziomu elektrolitów, a następnie, jeżeli oczywiście zachodzi taka potrzeba, uzupełnienie ich odpowiednią ilością wody destylowanej. Następnym istotnym krokiem na drodze do przywrócenia sprawności ciągnika po zimie jest sprawdzenie układu paliwowego. Należy go przeczyścić i wymienić paliwo z zimowego na letnie. Jeżeli jednak zapomnieliśmy o zamianie paliwa z letniego na zimowe, możemy na wiosnę zauważyć zatkane układy czy też uszkodzone wtryskiwacze. W przypadku poważnych uszkodzeń niezbędne mogą okazać się odwiedziny w rolniczym sklepie internetowym i nabycie części zamiennych do ciągników Ursus.

Filtry i oleje

To nie koniec procedur, które powinniśmy przeprowadzić przed pierwszym wyjazdem Ursusa w pole po zimie. Koniecznie należy wymienić także wszystkie oleje, a także przejrzeć każdy filtr. Jeżeli są zatkane bądź uszkodzone, należy te części maszyny rolniczej wymienić. Jeżeli zaniedbamy tę kwestię, musimy liczyć się z podwyższonymi kosztami pracy ciągnika rolniczego. Wynika to z faktu, iż zapchany filtr zwiększa spalanie, a co za tym idzie, koszty związane z wydatkami na paliwo. Warto zatem nie zaniedbywać tej kwestii i w przypadku widocznej usterki zamówić nowy filtr z rolniczego sklepu internetowego, co pozwoli długofalowo zaoszczędzić na paliwie.

Co na zewnątrz?

Takie części maszyn rolniczych typu Ursus C-4011 jak układ paliwowy są rzecz jasna niezwykle istotne i zawsze należy pamiętać o ich sprawdzeniu przed sezonem wiosennym. Nawet jeżeli jednak wszystkie komponenty wewnętrzne są gotowe do jazdy, to nie zajedziemy przecież daleko na kołach z niewystarczającą ilością powietrza– to kolejna kwestia, której nie można pominąć. Nie zapominajmy także sprawdzeniu oświetlenia, gdyż niespodziewana awaria tych elementów maszyny rolniczej Ursus w godzinach wieczornych może przysporzyć wielu problemów. Ostatnią, nieobowiązkową, ale przydatną sprawą jest test klimatyzacji. Nie jest ona niezbędna do pracy na ciągniku, jednak nie da się ukryć, że zadbanie o jej sprawność (poprzez np. zamówienie odpowiednich części zamiennych do Ursus) znacząco poprawi nasz komfort jazdy.

wiosna

Podsumowując: warto przed wyruszeniem Ursusem do pierwszych rolniczych prac po sezonie zimowym dokładnie sprawdzić wszystkie komponenty: zarówno te wewnętrzne, takie jak akumulator, filtry, czy układ paliwowy, jak i zewnętrze w rodzaju świateł. Taki przegląd pozwoli zapobiec poważnym usterkom, a co za tym idzie, wydawaniu fortuny na części zamienne w sklepach rolniczych.

You may like

Index