Porady

Dlaczego w gospodarstwie warto mieć prostownik do akumulatora?

Zdecydowana większość kierowców, choć raz w życiu spotkała się z sytuacją, gdy akumulator w ich aucie odmówił posłuszeństwa. W takiej sytuacji na pewno warto posiadać prostownik do akumulatora.

Co jest przyczyną problemów z akumulatorem?

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z autami naszpikowanymi mnóstwem elektronicznych innowacji oraz dodatkowych funkcji, które aby mogły pełnić swoją rolę potrzebują zasilania elektrycznego. Z dodatkowym czynnikiem wpływającym na wzmożone problemy z akumulatorem muszą się liczyć wszyscy ci, którzy jednorazowo pokonują bardzo krótkie dystanse. Niestety, to jednak nie są jedyne przyczyny utraty energii w ogniwie. Największym i najczęstszym powodem braku napięcia w aucie jest duży mróz. Jak wiadomo niskie temperatury zwiększają zapotrzebowanie pojazdu na prąd, wówczas wydajność akumulatora znacznie się zmniejsza. Problem z rozruchem silnika, to najczęściej efekt jego rozładowania bądź niedostatecznego naładowania. Na szczęście brak energii wcale nie musi oznaczać kosztownej usterki, najczęściej wystarczy naładować akumulator do pełna i problem z uruchamianiem silnika przy niskich temperaturach znika.

Czym jest prostownik?

Prostownik to urządzenie, które służy do ładowania akumulatorów w samochodach, motocyklach, traktorach i różnych maszynach rolniczych. Na rynku możemy znaleźć przynajmniej kilka rodzajów tego typu urządzeń – od tych tradycyjnych, wyposażonych w transformator, poprzez nowoczesne prostowniki mikroprocesorowe, aż po prostowniki impulsowe. Niezależnie od rodzaju, każdy z nich ma za zadanie wprowadzenie energii elektrycznej do akumulatora.

Do czego potrzebny jest prostownik?

W przypadku rozładowanego akumulatora z pomocą przyjdzie nam prostownik, którego zadaniem jest zmiana napięcia przemiennego w stałe, które służy do ładowania akumulatorów lub zasilania urządzeń napięć stałych. Ważne jest to, że swoją funkcję spełnia chwilę po podłączeniu go do sieci, przy czym przygotowanie go do działania jest bardzo proste.

https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze/Instalacja-elektryczna/Akumulatory/Akcesoria-i-konserwacja/Prostowniki-z-funkcja-rozruchu

Warto mieć prostownik do akumulatora w swoim gospodarstwie

Każde gospodarstwo, w którym jest samochód, motocykl, traktor czy inny sprzęt jeżdżący, powinno zaopatrzyć się w prostownik do akumulatora. Jego posiadanie znacznie ułatwi nam życie i uchroni nas przed wieloma problemami z którymi zmagają się kierowcy, a które są najczęstszą przyczyną awarii samochodów, mianowicie niedostatecznie naładowany lub całkowicie rozładowany akumulator. Jeśli układ ładowania w samochodzie nie jest do końca sprawny, a samochód wyposażony jest w dużą ilość elektrycznych bajerów, trzeba mieć na uwadze sytuacje, które zdarzają się dość często – przez przypadek pozostawione włączone światła, problemy z elektroniką pojazdu, czy mroźne, zimowe warunki pogodowe, mogą one być przyczyną problemów z uruchomieniem auta. Łatwo temu zapobiec, wystarczy zaopatrzyć się w jeden z nowoczesnych, łatwych w obsłudze prostowników. W dzisiejszym zaganianym świecie posiadanie prostownika jest niezbędne i niejednokrotnie ratuje nas w trudnej sytuacji. Pozwoli nam w prosty sposób, we własnym zakresie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów poradzić sobie z problemem rozładowanego akumulatora oraz wiążącymi się z tym konsekwencjami. Kupując prostownik do akumulatora, zwróćmy uwagę i dobierzmy go do pojemności naszego akumulatora – producenci podają maksymalną pojemność, którą jest w stanie obsłużyć dany prostownik, wartość ta jest zawsze umieszczona na etykiecie baterii, wyrażona w amperogodzinach (Ah).

Czytaj o innych informacjach o Ursus