Porady

Ursus do małego gospodarstwa

Średni ciągnik rolniczy Ursus C-360 to jeden z symboli polskiej wsi. Przez wiele dekad model tego ciągnika rolniczego dla wielu gospodarzy był podstawowym narzędziem pracy. Ursus C-360 cechował się pewnymi rozwiązaniami technicznymi, które uczyniły z niego właśnie maszynę rolniczą odpowiednią do potrzeb rolników posiadających małe i średniej wielkości gospodarstwa rolne w naszym kraju. Podobnie ma się sprawa z lekkim ciągnikiem Ursus C-330, warto zatem przyjrzeć się tym maszynom bliżej.

Średni ciągnik rolniczy Ursus C-360

Ten ciągnik rolniczy nie ma sobie równych do dziś chyba przede wszystkim dlatego, że nadal można bez większego problemu nabyć wszelkie niezbędne części zamienne do ciągnika. Jeśli ktoś posiada jeden z pierwszych modeli, który już ma przecież ponad 40 lat, to nawet wtedy może z łatwością go odrestaurować. Nie jest trudno czy drogo uczynić ten model sprawnym do dalszego wykonywania niezbędnych prac polowych. Najważniejsze właśnie jest to, że części do Ursus C-360 są po prostu tanie i powszechnie dostępne. Właściwie każdy internetowy sklep rolniczy będzie miał tego rodzaju asortyment, dlatego też łatwo można wykonać wszelkie niezbędne prace remontowe w dodatku czyniąc to niskim kosztem.

Mały ciągnik Ursus C-330

Do zupełnie małych gospodarstw wystarczy nawet Ursus C-330, równie słynny ciągnik i równie długo obecny na naszych polach. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku jego nieco większego kolegi, ciągnika rolniczego Ursus C-360, również można do niego śmiało podpinać różnego rodzaju maszyny rolnicze, które sprawdzają się w małych bądź średnich gospodarstwach. Jak wiadomo, części do tych ciągników będą na pewno tanie, więc nie ma większego znaczenia czy coś będzie się psuło w przyszłości. Rocznik produkcji tych ciągników rolniczych też jest bez znaczenia, bo słynęły one z tego, że są trwałe. Ich prosta konstrukcja pozwala na długotrwałe użytkowanie bez konieczności dokonywania większych napraw. W przypadku, kiedy przychodzi konieczność naprawy, spokojnie można sobie znaleźć części zamienne do Ursus w tym modelu, jaki posiadamy, bo te części do ciągników są obecne na naszym rynku w wielu internetowych sklepach rolniczych.

Niskie koszty eksploatacji

Bardzo ważne jest też to, że Ursus C-330 albo Ursus C-360 to ciągniki bardzo ekonomiczne i wydajne. Dzięki temu można ich używać, nie kłopocząc się powstaniem wielkich kosztów obsługi na co dzień. W ten sposób można obniżyć realnie koszty całego gospodarstwa rolnego, bo przy skorzystaniu z takich właśnie maszyn rolniczych nie ponosi się dużych wydatków, nawet w przypadku konieczności nabycia części zamiennych do ciągnika. Mimo tego, że ani jeden ani drugi model ciągnika Ursus nie jest produkowany, to są one nadal popularne i łatwo można poszukiwaną część kupić. Niewielki koszt zakupu i niewielki koszt ewentualnego remontu, a także stosunkowo niewielki koszt eksploatacji sprawia, że warto się nimi zainteresować bliżej w chwili, gdy posiada się małe lub też średnie gospodarstwo rolne.

You may like

Index