Informacje

Kosiarki Ursus – najważniejsze zalety

Kosiarki spalinowe URSUS charakteryzują się o wiele wygodniejszym użytkowaniem niż w przypadku modeli elektrycznych, oprócz tego nie ciągną się za nimi utrudniające pracę kable. Kosiarka spalinowa z napędem URSUS to doskonały sposób zarówno na średnie, jak i duże trawniki o w miarę prostym ukształtowaniu. Dzięki niskiej wadze, dużym łożyskowanym kołom oraz napędowi, kosiarka bez dużego wysiłku może skosić nawet trawniki z niekorzystnym ukształtowaniem terenu. Kosiarki spalinowe marki Ursus zostały wyprodukowane z najlepszych materiałów, wygodna rączka podnosi komfort pracy. Dzięki pojemnemu koszowi możliwe jest zbieranie sporej ilości skoszonej trawy bez konieczności częstego opróżniania. Moc, jakość oraz niezawodność kosiarek Ursus zapewnia silnik Briggs & Stratton. Wiele internetowych sklepów rolniczych posiada w swoim asortymencie części do ciągników oraz maszyny rolnicze takie jak kosiarki marki Ursus.

Kosiarka spalinowa z napędem UR-LS53875EX z silnikiem czterosuwowym OHV Briggs & Stratton 875EX series

Kosiarka ta została wyprodukowana z najlepszych materiałów. Odznacza się dużą mocą, jakością i niezawodnością. Wyposażona jest w innowacyjny czterosuwowy, górnozaworowy silnik Briggs & Stratton o pojemności 190 cm3 oraz maksymalnym momencie obrotowym 11,5 Nm. Silnik ten odznacza się bezawaryjnym działaniem, niskim poziomem drgań oraz zwartą budową. Silnik spalinowy Briggs &Stratton to połączenie wszystkich cech ułatwiających uruchomienie oraz obsługę kosiarki spalinowej. W porównaniu z innymi silnikami tej klasy ma długą żywotność, a jej główną zaletą jest niska emisja spalin i małe zużycie paliwa. Silnik z serii 875EX został wyposażony w system ReadyStart. Spore łożyskowane koła odpowiadają za zmniejszenie oporu otoczenia i ułatwiają w sporym stopniu prowadzenie i manewrowanie kosiarką. Komfortowy uchwyt centralnej regulacji koszenie umożliwia łatwe ustanowienie pożądanej wysokości w sześciostopniowym zakresie od 25 mm do 75 mm. Ergonomiczna rączka ułatwia sterowanie kosiarką. Maszyna została wyposażona w dźwignię regulacji obrotów silnika zintegrowaną z funkcjonalnym panelem na klucze czy napoje. Kosz o pojemności 65 litrów z plastikową pokrywą przeciwpyłową i wskaźnikiem zapełnienia pozwana na dłuższą pracę bez przymusu opróżniania kosza. Kosiarka została wykonana ze stalowej obudowy, dzięki czemu jest bardzo trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Zaletą kosiarki Ursus jest prosty i szybki system mycia obudowy, dzięki któremu można dokładnie wymyć korpus kosiarki.

 Najważniejsze zalety kosiarek Ursus:

 • wytrzymałe i wydajne czterosuwowe silniki
 • możliwość regulacji obrotów silnika
 • funkcja mulczowania i mielenia
 • pojemny kosz
 • regulacja wysokości koszenia
 • komfortowy system mycia
 • doskonała prezencja
 • trwałość
 • komfort obsługi
 • dokładność koszenia
 • niewielka waga

 

Części do kosiarek Ursus zakupić można w internetowych sklepach rolniczych. Znajdziemy tam także części do Ursus, części do Ursus C-360, części do ursus C-330 oraz pozostałe części rolnicze.

You may like