Informacje

5 najważniejszych informacji o marce Ursus. Sprawdź, zanim kupisz

Ursus jest polską marką tworzącą ciągniki rolnicze, rozrzutniki, kosiarki, pilarki, ładowacze czołowe, a nawet autobusy i pojazdy dla wojska. Warto jednak wiedzieć, że ponad 120-letnia tradycja, jaką posiada przedsiębiorstwo rozpoczęła się od produkcji ciągników. Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najważniejsze dane o marce Ursus, które powinieneś znać, jeśli zamierzasz kupić produkt marki lub już jesteś w jego posiadaniu.

  1. Ursus to marka z wieloletnimi tradycjami

Przedsiębiorstwo powstało w Warszawie, w 1893 roku, kiedy to kilku przedsiębiorców oraz inżynierów postanowiło założyć firmę o nazwie Towarzystwo Udziałowe Specyalnej Fabryki Armatur, gdzie  rozpoczęto produkcję armatury dla przemysłu cukrowniczego, spożywczego oraz gorzelniczego. Ciekawostką jest fakt produkcji przez firmę… hydrantów przeciwpożarowych! Decyzja o rozbudowaniu zakładu i wprowadzeniu do asortymentu silników spalinowych zapadła w 1902 roku. To właśnie wtedy marka uzyskała nową nazwę, która znamy do dziś, a która została zainspirowana bohaterem cieszącej się olbrzymią popularnością powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.

ursus

  1. Ursus C-330 i Ursus C-360 najpopularniejszymi maszynami wsi końca XX wieku

Wprowadzone na rolniczy rynek Ursus C-330 oraz późniejszy, nieco ulepszony model Ursus C-360 u końca XX wieku cieszyły się olbrzymią popularnością wśród polskich rolników. Warto wiedzieć, że w czasie lat 80-tych firma mogła pozwolić sobie na produkcję nawet do 50 tys. ciągników rocznie! Rozwój małych gospodarstw oraz łatwa dostępność części do Ursus C-330 oraz części do Ursus C-360 sprawiła, że modele te zyskały na popularności w kolejnych latach, a to pozwoliło firmie wprowadzać coraz to nowsze ich udoskonalenia.

  1. Części do Ursus są jednymi z najbardziej dostępnych na rynku

Części do Ursus c330 oraz części do Ursus c360 bardzo łatwo można dostać w przeróżnych kanałach sprzedaży – od stacjonarnych sklepów rolniczych po multibrandowe sklepy internetowe. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wielu współczesnych rolników mając możliwość zakupu nowoczesnych i skomputeryzowanych ciągników, wyposażonych w innowacyjne systemy wybiera… starsze modele ciągnika Ursus C-330 czy Ursus C-360 ze względu na ich prostą konstrukcję i możliwość samodzielnej wymiany części do ciągników. O ile w przypadku poważniejszych napraw z reguły udajemy się do profesjonalnego serwisu, tak wtedy, gdy mowa o niewielkiej usterce, możemy znacząco zaoszczędzić na czasie i skupić się na pracy.

  1. Ursus tworzy także… koszulki

Rozpoznawalność produktów firmy Ursus sprawiła, że firma pozwoliła sobie wyjść ku potrzebom oddanych użytkowników ich produktów i stworzyła kolekcję koszul i t-shirtów inspirowanych polską wsią oraz kultowymi modelami ciągników Ursus. W sklepie online znajdziecie między innymi koszule z ludowymi motywami i nadrukowanymi zdjęciami ciągników.

Części do Ursus

  1. Marka Ursus na giełdzie Papierów Wartościowych

Warto wiedzieć, że firma Ursus S.A. jako spółka z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa w grudniu 2007 roku zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Za sukcesem marki z pewnością kryje się konsekwentnie realizowana polityka, która odważnie sięga po nowoczesne technologie, nie rezygnując przy tym z produktów, które sprawdzają się od lat w polskich gospodarstwach rolnych.

 

You may like