Informacje

Ursus C-380 – charakterystyka modelu

Ursus to marka bardzo dobrze znana nie tylko polskim rolnikom. Ciągniki z literą C na początku zawsze odznaczały się wieloma walorami praktycznymi i przede wszystkim niezawodnością. Do dziś wiele, często już wiekowych modeli, nadal dobrze służy rolnikom. Dlatego Ursus w hołdzie tamtej tradycji znów produkuje modele sygnowane literką C. Mają one nawiązywać do legendy i być obecnie symbolem nowoczesności, wysokiej jakości i trwałości. I te wszystkie cechy posiada nowy Ursus C-380.

Jest to ciągnik o szerokich możliwościach zastosowania. Przede wszystkim ma on bardzo bogate wyposażenie standardowe, które sprawia, że doskonale nadaje się nie tylko do prac rolniczych, ale sprawdzi się również w transporcie lub podczas wykonywania robót komunalnych.

Proste rozwiązania

Ursus C-380 wyposażony jest w 75-konny, 4-cylindrowy silnik Perkinsa. To nie wysilona jednostka. Dzięki temu jest trwała i ekonomiczna. Poza tym jej konstruktorzy postawili na prostotę. Pracuje tu zwykła pompa wtryskowa, a nie dość skomplikowany system common rail. Taka konstrukcja to kolejna cecha zwiększająca bezawaryjność tego ciągnika. Współpracuje on ze skrzynią biegów 12×12 z rewersem mechanicznym. To daje komfort i niezawodność użytkowania, którą podnosi jeszcze układ przeniesienia napędu włoskiej firmy Carraro.

Imponujący udźwig

Nowy Ursus C-380 może być wyposażony w różne komplety kół. To powoduje, że da się go bardzo prosto – w zależności od potrzeb – dostosować do różnych zadań. Również tych najcięższych, ponieważ montowany tu standardowo tylny TUZ posiada udźwig 2650 kilogramów. To naprawdę bardzo imponujący wynik, gdy weźmie się pod uwagę, ile waży sam ciągnik. Ursus C-380 wyposażony jest także w 4 złącza hydrauliki tylnej i instalację pneumatycznych hamulców przyczep, jedno i dwuobwodową. Natomiast w czasie prac związanych z transportem doskonale sprawdzą się również montowane fabrycznie w każdym egzemplarzu górne regulowane zaczepy. Opcjonalnie model ten można również wyposażyć w komplet przednich i tylnych obciążników.

Maska przykuwa uwagę

Zaletami Ursusa C-380 są również jego komfort i estetyka. Te maszyny są nie tylko funkcjonalne, ale po prostu także ładnie wyglądają. Co może budzić zazdrość u tych, którzy jeszcze jej nie mają. Czterosłupkowa kabina posiada uchylny dach. Miejsce pracy kierowcy jest maksymalnie przeszklone. Pozwala to na pełną kontrolę tego, co dzieje się wokół ciągnika. To nie tylko ułatwienie w czasie pracy, ale również, gwarancja bezpieczeństwa wykonywanych robót. C-380 nawiązujący do legendarnych model Ursusa wyposażony jest też w reflektory robocze znajdujące się na dachu pojazdu. Ma również przednie i tylne wycieraczki. W tym modelu przykuwa uwagę również ergonomiczna maska. To ona nadaje tej maszynie nowoczesny, ale i nieco drapieżny design.

Ursusy C-380 są również przyjazne dla środowiska, ponieważ spełniają normę emisji spalin Euro IIIB. Najwyższa jakość tego modelu została potwierdzona także poprzez przyznanie jej godła „Teraz Polska”. Poza tym Ursusy z tej serii mają bardzo przystępną cenę i wiele możliwości finansowania kupna.

You may like

Index