Porady

Kupujemy części zamienne do Ursusa C-4011

Ciągnik Ursus C-4011 należy do starszych modeli ciągników rolniczych średnich, produkowanych przez przedsiębiorstwo Ursus. Ciągniki te produkowano krótko, w latach 1965-1970 i to w stosunkowo niewielkiej ilości. Raczej rzadko pojawiają się więc już w polskich gospodarstwach. W związku z tym faktem, trudno dziś nabyć oryginale części do Ursus C-4011. Model ten jest jednak nadal ceniony, przede wszystkim ze względu na prostą konstrukcję, łatwe serwisowanie, a nawet wartość historyczną lub sentymentalną.

Oryginalne części do Ursusa C-4011

Ciągnik Ursus C-4011 nie był konstrukcją polską, produkowano go na licencji czechosłowackiej. Nie wszystkie oryginalne, fabryczne części do ciągników Ursus C-4011 wytwarzane były więc w Polsce. Wiele części wytwarzano w Czechosłowacji, a także w Bułgarii i innych krajach bloku wschodniego. Jako oryginale części fabryczne do C-4011 oferowane są często elementy ciągników Zetor lub ciągników bułgarskich. Rolnik indywidualny nie ma oczywiście możliwości samodzielnego sprawdzenia, czy te części rolnicze są z całą pewnością kompatybilne z posiadanym przez niego ciągnikiem Ursus. Konieczna jest więc porada specjalistyczna – dostarczyć jej może na przykład wykwalifikowany sprzedawca z internetowego sklepu rolniczego, którego specjalnością są maszyny rolnicze produkowane przed 1990 rokiem.

Zakup części do maszyn w internetowym sklepie rolniczym

W związku z trudnościami ze skompletowaniem, sprowadzeniem, sprawdzeniem poprawności działania i serwisowaniem części do tak starych maszyn rolniczych, jak Ursus C-4011, internetowy sklep rolniczy jest zdecydowanie lepszą opcją zakupu, niż przypadkowe oferty prywatne. Internetowy sklep rolniczy daje nam gwarancję, że części rolnicze z jego oferty nie są uszkodzone. Zawsze istnieje także możliwość zwrotu lub uzyskania porad dotyczących serwisowania i montażu. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które nie są oryginalnymi właścicielami ciągnika rolniczego, ale nabyły go od poprzednich właścicieli. Stare maszyny rolnicze wymagają właściwego serwisowania, musimy też zwrócić uwagę, by zakupione części rolnicze były w pełni kompatybilne. Nieumiejętny montaż i serwis może prowadzić do poważnych uszkodzeń traktora.

Nie znaczy to jeszcze, że do Ursus C-4011 pasują wyłącznie trudno dostępne części nieużywane. Zdarza się, że do ciągników C-4011 pasują części z nowszych maszyn, jak te z Ursusa C385, Ursusa C-355 czy też części zamienne do Ursusa C-330M. Sprawdzenie, czy dany rodzaj części rolniczych pasuje do naszego ciągnika warto pozostawić specjalistom, którzy specjalizują się w sprzedaży części do starych ciągników Ursus.

Mimo stosunkowo małej dostępności, części do Ursus C-4011 są wciąż bardzo tanie – ze względu na wiek ciągniki te pełnią dziś przeważnie jedynie pomocniczą funkcję w gospodarstwach rolnych. Z pewnością jednak cena części do nich będzie wzrastać z upływem czasu – stają się one bowiem coraz mniej dostępne na rynku. Zakup części zapasowych do Ursusa już teraz potraktować możemy więc jako inwestycję, która zabezpieczy nas przed wzrostem cen w przyszłości.

You may like

Index