Porady

Nowoczesne sposoby orki – przedstawiamy najlepsze

Orka w rolnictwie jest podstawowym sposobem spulchniania ziemi. Uzyskuje się to dzięki pługom, które kruszą oraz mieszają grunt. W zależności od indywidualnych potrzeb dostosowuje się głębokość i szerokość sprzętu. Możemy zdecydować się na orkę płytką, średnią a także głęboką. Odpowiedni internetowy sklep rolniczy pomoże nam zaopatrzyć się w maszyny rolnicze, które sprostają wymaganiom. 

Najpopularniejsza forma orki

W terenach nizinnych najczęściej stosowana jest orka zagonowa. Do tego rodzaju prac wykorzystuje się pługi lamieszowe- są to idealne części do ciągników Ursus. Doskonale pracują i kooperują ze sobą. Przed przystąpieniem do pracy pole należy podzielić na składy. Trzeba również uwzględnić pasy przeznaczone na nawroty ciągnika rolniczego. Odpowiedni podział pola znacznie zmniejszy ilość bruzd, koszty całego zabiegu a także ułatwi pracę ograniczając czas potrzebny do jej wykonania.

Nowoczesne sposoby orki

Obecnie coraz większa liczba polskich rolników odchodzi od tradycyjnych metod orki. Niezwykle interesującą formą może okazać się system bez użycia pługa. Wynika z tego wiele korzyści. Ten sposób ma doskonałe zastosowanie zwłaszcza w gospodarstwach wielkoobszarowych. Pozytywnie wpłynie na jakość roślin, obniży koszta nakładu a także zminimalizuje czas. Jednak aby skutecznie wykorzystywać tą metodę należy pilnować dogodnych terminów siewu. Przesunięcie czasu zabiegów może mieć negatywny wpływ na jakość, a cały proces trzeba będzie powtórzyć. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dobór maszyn rolniczych. Powinny one być przede wszystkim sprawne oraz powinny pasować do użytkowanego ciągnika rolniczego. Internetowy sklep rolniczy to ogromne ułatwienie dla wszystkich osób poszukujących sprzętów do swego gospodarstwa. Szczegółowy opis specyfikacji, szybka dostawa i bezproblemowy zwrot w przypadku wystąpienia problemów to nie jedyne zalety dokonywania tego rodzaju zakupów.

Jak dobrać części rolnicze do ciągnika?

Wielu gospodarzy zaufało marce Ursus, która niewątpliwie góruje na rynku. Nowoczesny sprzęt sprzyja pracy. Co jednak z osobami, które preferują starsze modele ciągników rolniczych? To nie jest problem. Wiele części jest uniwersalnych zatem będzie pasować do wielu modeli. Posiadacze ciągników produkowanych od lat 70. takich jak: Ursus C385, Ursus C-330M, Ursus C-4011, Ursus C-355 również znajdą coś dla siebie. Przy wyborze trzeba sprawdzić parametry, gdyż zbyt duży agregat uprawowy podłączony do ciągnika rolniczego o małej mocy nie da pożądanych efektów. Maszyna będzie pracowała wtedy bardzo płytko, a także czas wykonywanych przez nią zabiegów będzie wolniejszy.

Zakup części do Ursus

Wygodną oraz coraz bardziej powszechną formą są zakupy online. W sieci można znaleźć szeroki wybór asortymentu, który nie zawsze jest dostępny w danym momencie w sklepie stacjonarnym. Internetowy sklep rolniczy daje mnóstwo możliwości. Precyzyjny opis produktów sprawia, że z łatwością można dokonać wyboru, który będzie trafny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wiarygodność sklepu internetowego. Każdemu bowiem zależy, aby części do Ursus były z najlepszej półki.

You may like

Index