Porady

Wybita szyba lub urwany błotnik może unieruchomić ciągnik. Gdzie kupić je najtaniej?

Ciągniki  i inne maszyny rolnicze pracują najczęściej w bardzo trudnych warunkach. Piach, błoto, kamienie lub las to dla nich codzienność. Dlatego nasz Ursus lub traktor innej marki  potrzebuje regularnych przeglądów, wymian płynów eksploatacyjnych i zużytych części oraz podzespołów. Ale nawet najbardziej pieczołowite przestrzeganie tych kilku zasada nie uchroni ciągnika przed uszkodzeniami mechanicznymi.

O uszkodzenie karoserii również nie jest trudno

W czasie prac polowych, leśnych lub komunalnych nie jest wcale trudno w coś uderzyć lub o coś zahaczyć. Bardzo łatwo wtedy o wybicie szyby lub zniekształcenia karoserii, które może nawet uniemożliwiać dalszą pracę. Wystarczy, że błotnik wygnie się tak, iż zablokuje ruch kół i maszyna zostaje unieruchomiona. Oczywiście przy tego typu uszkodzeniach w grę mogą wchodzić również względy estetyczne, ponieważ współczesne ciągniki, również te z logo marki Ursus, są tak projektowane, aby oprócz swych walorów funkcjonalnych przykuwały również wzrok atrakcyjnym wyglądem. A urwany błotnik na pewno taki obraz skutecznie psuje.

Części w internetowym sklepie rolniczym są zawsze tańsze niż w serwisie  

W takim przypadku trzeba zastanowić się, gdzie warto zaopatrzyć się uszkodzony element, aby nie kosztował on przysłowiowej fury pieniędzy. Na pewno korzystanie z usług firmowych sklepów lub serwisów nie jest najtańszym rozwiązaniem. Warto natomiast zapoznać się z ofertą jaką proponuje internetowy sklep rolniczy. Na pewno będzie on zawsze tańszy od  każdego sklepu stacjonarnego. Poza tym kupowanie części do ciągników przez internetowy sklep rolniczy to również spora wygoda. Ponieważ można je zamówić nie wychodząc z domu. I na każdy wskazany adres zostaną one dostarczone. Zwykle przesyłka trafia do nabywcy w ciągu kilkudziesięciu godzin, a internetowy sklep rolniczy jest bardzo dobrze zaopatrzony i posiada na półkach swoich magazynów nie tylko części zamienne do ciągników lub maszyn rolniczych najnowszych generacji, ale także tych wytwarzanych trochę dawniej.

Wybita szyba lub urwany błotnik może unieruchomić ciągnik. Gdzie kupić je najtaniej?

Stosowanie zamienników to dodatkowe oszczędności

Internetowy sklep rolniczy ma jeszcze inne zalety. Choćby taką, że kupując w nim, nie trzeba się też martwić, co się stanie, gdy na przykład zamówione części zamienne do Ursusa będą uszkodzone lub nie pasują akurat do tego modelu. Wszystko, co zostanie kupione przez internetowy sklep rolniczy, można oddać w ciągu kilku tygodni bez podania przyczyny. Poza tym istnieje możliwość skorzystania z pomocy doradcy. Przez telefon lub mailowo.

Należy też pamiętać, że zakupy części do ciągników przez internetowy sklep rolniczy dają możliwość oszczędności jeszcze z innego powodu. Posiadają one zwykle całą gamę tak zwanych zamienników. Jakością i trwałością nie odbiegają one tych wytwarzanych przez producentów, ale są od nich znacznie tańsze. Dlatego dzięki korzystaniu z takiej oferty, tak ważne dla maszyn rolniczych są okresowe przeglądy oraz wymiany zużytych podzespołów oraz płynów nie będą już tak kosztowne.

 

Czytaj o innych informacjach o Ursus