Porady

Wykorzystaj Ursus do wiosennych wysiewów

Marki Ursus nie trzeba nikomu przedstawiać. Te produkowane od wielu lat maszyny dzielnie służą gospodarstwom rolnym w całej Polsce. Teraz, kiedy nadszedł czas wiosennej uprawy, nie sposób nie wspomnieć o tej zasłużonej dla rolnictwa marce. Jak przygotować się na wiosenne prace i jakich sprzętów użyć?

Pierwsze prace po zimie

Zanim wyjedziemy w pole, przede wszystkim zadbajmy o stan techniczny maszyn. Nabywając oryginalne i zamienne części do Ursusa można przywrócić pełną sprawność i cieszyć się sprawnymi maszynami, które to pracować będą w dzień i w nocy, pozwalając na odpowiednią uprawę gleby i jeszcze większe plony. W okresie wiosennym największą popularnością w sklepach cieszą się części do Ursus C-360 jako modelu najpopularniejszego w małych gospodarstwach. Wygodne zakupy w postaci zamówienia przez Internet ułatwią znalezienie lepszych cen i pełnej dostępności.

Wyjeżdżamy w pole

Kiedy już sprzęt jest gotowy, najwyższy czas wykorzystać naszego Ursusa w jego żywiole, czyli pracach polowych. Wiosenna orka lub uprawa za pomocą kultywatora czy agregatu, to coraz częściej stosowana praktyka. Pozwala ona usunąć wiosenne chwasty, które rozkładając się w glebie będą dodatkowym nawozem naturalnym dla zbóż jarych. W najmniejszych gospodarstwach i przy pracach ogrodowych nadal dzielnie służy Ursus C-330M jako popularny dwucylindrowy ciągnik niskiej mocy. Ponadto legitymuje się on bardzo niskim spalaniem, co poprawia aspekt ekonomiczny uprawy. Wstępnie uprawione pole, niezależnie od tego, czy został do tego wykorzystany opisany wcześniej popularny “Ciapek”, czy też większy Ursus C-4011 zwany popularnie zwany “Czterdziestką”, gotowe jest do siewu.

Techniki siewu w zależności od gospodarstwa

Jeśli chodzi o siew, to wciąż wielu rolników wykorzystuje siewniki rzędowe. Są one wszakże obecne jeszcze od czasów uprawy konnej, więc każdy rolnik doskonale zna jego obsługę i posiada sprawdzone sposoby ustawienia dawki nasion. Ponadto każdy internetowy sklep rolniczy posiada pełną ofertę zamienników do zarówno klasycznych Polonezów i Poznaniaków, jak i wielu innych siewników produkowanych współcześnie. Te maszyny rolnicze najczęściej współpracują z poczciwymi Ursusami dając nam plony w wielu regionach Polski, dzięki którym to możemy w sklepie kupić chleb, mąkę i wiele innych produktów.

Większe modele mogą również współpracować z siewnikami pneumatycznymi i innymi nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi współcześnie. Dobierając zarówno siewniki rzędowe do ciągników Ursus, jak i inne typy siewu, należy pamiętać o doborze wielkości do zapotrzebowania na moc. Pamiętać należy też o dawce nasion i w przypadku obecności podsiewacza nawozu, o dawce nawozów dopasowanych do gatunku zboża i jakości gleby.

pole

Nagła awaria Ursusa w czasie wiosennych siewów

Dzięki wspomnianej już ogromnej dostępności do części do  maszyn rolniczych Ursus, możliwe jest szybkie wyeliminowanie każdego problemu technicznego. Wykorzystując do zaopatrzenia internetowy sklep rolniczy uzyskujemy nie tylko możliwość porównania cen wielu producentów dobrych  zamienników, ale swoją paczkę otrzymamy już kolejnego dnia roboczego. Oszczędność pieniędzy i czasu to najważniejsze czynniki dla optymalizacji produkcji rolnej.

You may like

Index