Informacje

Dlaczego Ursus 11054 cieszy się popularnością wśród polskich rolników?

Wiele osób zastanawia dlaczego Ursus 11054 cieszy się tak wielką popularnością wśród polskich rolników. Odpowiedź jest prosta, są dużo tańsze od zachodnich modeli głównie ze względu na dofinansowania z Unii Europejskiej. Podpisana została umowa pomiędzy Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, a Ursusem. Polski rolnik kupując ciągnik z zachodu, musiałby zapłacić ponad 100 tysięcy złotych więcej.

Ważny jest również lokalny patriotyzm. Polscy rolnicy to tradycjonaliści przywiązani do rodzimych produktów i maszyn. Ursus używany był od pokoleń. Na niejednym gospodarstwie można zobaczyć obok siebie nowy i stary model. Dobrze jest widzieć, że Polskie przedsiębiorstwo również może się prężnie rozwijać. Co ciekawe w 2015 roku polski Ursus poprawił swój wynik sprzedażowy z 2014 roku. Taka sztuka udała się tylko trzem innym producentom ciągników na świecie.

Pomijając wszystkie względy patriotyczne, trzeba również podkreślić, że jest to udana maszyna, oferująca bardzo dobry stosunek jakości i parametrów do ceny oraz kosztów eksploatacji. 

Ursus 11054 zaprojektowany został w 2014 roku i niczym nie odbiega od dużo droższych zachodnich konkurentów. Podstawowe wyposażenie jest bogate w nowoczesne rozwiązania (instalacja sterowania hamulców pneumatycznych przyczepy, ogrzewanie, wentylacje). W wersji opcjonalnej wyposażenia dostępna jest klimatyzacja, siedzisko pomocnika operatora, instalacja sterowania hamulców hydraulicznych przyczepy, szersze ogumienie, przedni TUZ, dwu-, trzy- lub czterosekcyjny rozdzielacz.

Ursus 11054 sprawdza się idealnie na dużych gospodarstwach. Posiada 180 litrowy zbiornik paliwa, potężny silnik o mocy 110 KM przy 2200 obr./min pozwalający osiągać bardzo dobre wyniki podczas pracy. Wałek odbioru mocy wynosi 540/540E. Posiada 24 biegi przód i 24 tył. Ma 6 wyjść hydrauliki zewnętrznej o przepływie 62 l na minutę. Jego układ napędowy Carraro jest w pełni mechaniczny i niezawodny. Z przodu ciągnika znajduje się akumulator o pojemności 120 Ah. Ciągnik wyposażony jest w przedni TUZ o udźwigu 2000 kg. Całkowita waga Ursusa 11054 wynosi 4155 kg. Jego długość wynosi około 4 m, wysokość 2,71 m, a szerokość około 2,3 m.

Praca w ciągniku Ursus 11054 jest bardzo przyjemna. Czterosłupkowa kabina pozwala zachować doskonałą widoczność. Jest bezpieczna i komfortowa. W Ursusie jest również bardzo dobrze przemyślane rozmieszczenie poszczególnych części, do większości których jest dostęp bez zdejmowania kabiny. Jest to bardzo prosta w użytkowaniu maszyna, nie wymagająca zaawansowanej wiedzy, aby móc się nią sprawnie posługiwać. Może i ma mniej elektroniki, niż zagraniczne modele, ale dzięki temu jest łatwiej i taniej naprawiać różne usterki.

Warto również wspomnieć o nowoczesnym designie, wystarczy jedno spojrzenie, żeby poczuć moc jaka w nim drzemie. 

Od dekad, mówiąc o polskim ciągniku mamy na myśli Ursusa. Jest to pewien symbol. Symbol zmiany na lepsze. Zamiana żywych koni na konie mechaniczne. Dlatego ciężko się dziwić, że polscy rolnicy wybrali właśnie Ursusa 11054. 

You may like