Informacje Porady

Jak wybrać odpowiednie siedzenie do traktora Ursus?

Prędzej czy później każdy rolnik stanie przed koniecznością wymiany siedzenia w traktorze. Chociaż nie jest to element bezpośrednio wpływający na pracę ciągnika, to jednak bez niego codzienne wykonywanie obowiązków może być bardzo męczące. Długie godziny pracy za kółkiem w trudnym terenie mogą dać się we znaki szczególnie kręgosłupowi. Na rynku dostępne są różne siedzenia do traktorów. Można je nabyć w internetowych sklepach rolniczych, które zapewniają urozmaicony wybór. W dalszej części naszego artykułu podpowiadamy, jakie siedzenie Ursus warte jest zainteresowania.

Ciągniki Ursus wciąż chętnie użytkowane na polskiej wsi

Polska Firma Ursus powstała ponad 100 lat temu. Była to prężnie rozwijająca się spółka, która produkowała różne maszyny oraz części do nich. Po II Wojnie Światowej zaczęła się masowa produkcja traktorów na potrzeby rynku krajowego i zagranicznego. Był to dobry czas dla firmy, która rozwijała produkcję aż do pierwszych kłopotów w latach 90. Po ponad 20 latach walki o utrzymanie spółki, przedsiębiorstwo ogłosiło bankructwo. Wprawdzie obecnie traktory Ursus nie są już produkowane, ale nadal cieszą się dużym uznaniem wśród rolników. Wciąż bez większego problemu można nabyć dobrej jakości części zamienne niezbędne do dokonania napraw czy czynności konserwacyjnych. Dostępne są też siedzenia Ursus.

Jakie są rodzaje siedzeń do Ursusa?

Wielogodzinna praca w ciągniku wymaga odpowiedniego siedziska. Pozycja siedząca nie jest zbyt korzystna dla kręgosłupa, szczególnie wtedy, gdy często pojawiają się drgania i wibracje podczas jazdy w trudnym terenie. Pierwsze traktory wyposażone były w niewygodne siedziska bez oparcia. Nie gwarantowały ani wygody, ani optymalnego podparcia dla ciała. Obecnie dostępnych jest wiele modeli siedzeń, które zapewniają komfort na zdecydowanie wyższym poziomie. 

Bardzo ważne jest, aby siedzenie do traktora cechowało się dobrą amortyzacją. Jest to istotna kwestia, gdyż odpowiada za eliminowanie powstających podczas jazdy drgań. Fotel powinien posiadać regulacje do dostosowania wagi i wzrostu rolnika oraz kąt nachylenia do przodu i do tyłu. Musi zapewniać oparcie dla głowy, a dla rąk podłokietniki. To uniwersalne zasady, którymi warto kierować się przy wyborze siedzenia do traktora

W ofercie można spotkać:

  • siedzenie materiałowe do traktora amortyzowane mechanicznie,
  • siedzenie z PCV amortyzowane mechanicznie,
  • siedzenie z zagłówkiem i podłokietnikami mechanicznie amortyzowane,
  • siedzenie amortyzowane pneumatycznie z zagłówkiem i podłokietnikami,
  • siedzenie dwudzielne.

Każde siedzenie do traktora powinno być wygodne dla kierowcy. W tym należy kierować się własnymi potrzebami oraz zdrowiem. 

W internetowym sklepie rolniczym znaleźć można kilka różnych modeli siedzeń Ursus, które różnią się nie tylko swoimi właściwościami, ale i cenami. Są to produkty wyróżniające się wysoką jakością wykonania, trwałością i wytrzymałością. Zapewniają bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom. 

Czytaj o innych informacjach o Ursus