Porady

Jak wykorzystać Ursusa zimą?

Ciągnik Ursus C 360 jest maszyną, którą rolnicy wykorzystują również w czasie zimy. Potrafi on pracować nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, zyskując dzięki temu znaczną przewagę nad innego typu maszynami pod względem możliwości jego wszechstronnego zastosowania. Jeśli nasz Ursus C 360 ulegnie awarii, części zamienne kupimy bez problemu w internetowych sklepach rolniczych, które cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników. Jak można wykorzystać ten ciągnik w zimie? O tym poniżej. 

Ursus w zimie

Ciągnik Ursus w zimie sprawdzi się w roli posypywarki soli i śniegu albo pługu. Tego typu maszyna może nam o tej porze roku posłużyć jako zamiatarka, albo urządzenie do wywiezienia nadmiernych ilości białego puchu. Bez żadnego problemu zamontujemy do niej pług, który spycha śnieg na boki lub też odśnieżarkę przesypującą śnieg na większą odległość. W niejednym sklepie rolniczym znajdziemy również łańcuchy śniegowe, ale też inne potrzebne nam sprzęty, które w zimie staną się nieocenione. 

Opony zimowe do ciągnika Ursus

Jeżeli chcemy skorzystać z ciągnika Ursus również i zimą, warto przemyśleć kwestię zakupu opon zimowych. Wpływają one nie tylko na odpowiednie przemieszczanie się na trudniejszym terenie, ale również pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne podczas wykonywania pracy. Opony zimowe do ciągników mają również za zadanie zapobiegać ślizganiu się pojazdu, jak również umożliwiają sprawne działanie podczas odwilży, śniegu i dużego mrozu. Poza tym, ułatwiają znacznie kierowanie ciągnikiem podczas śnieżnych dni. Bardzo istotne jest również przeprowadzenie okresowego przeglądu technicznego, wymiana smarów i płynów, jak również skontrolowanie stanu akumulatora. 

Internetowe sklepy rolnicze

W internetowych sklepach rolniczych, znaleźć można wiele urządzeń, które będą przydatne w każdej części roku. Możemy tam znaleźć chociażby: 

  • zamienniki części do ciągników,
  • zamienniki części do pługów,
  • łańcuchy do traktorów,
  • kable rozruchowe do traktorów,
  • prostownik z opcją rozruchu,
  • akumulatory do ciągników. 

 

Podsumowując powyższe warto zauważyć, iż zimą możemy również z powodzeniem używać ciągnika Ursus C 360 do różnych prac, na przykład do komunalnych prac w miastach, albo też w miejscowościach wiejskich. Miejmy na uwadze, żeby dobierać właściwe maszyny rolnicze i części do nich, które pozwolą nam na użycie takiego pojazdu również i zimą. Przemyślmy kwestię zakupienia opon na zimę i łańcuchów śniegowych, które można znaleźć na pewno w wielu rolniczych sklepach internetowych. Dzięki czemu bez ruszania się z domu, mamy szansę na zakupienie najpotrzebniejszych elementów, nierzadko nawet w dużo niższej cenie, aniżeli w typowych sklepach stacjonarnych. Warto podkreślić, iż dużo tańsze zamienniki, które można znaleźć w internecie, dorównują swoją jakością częściom oryginalnym, dlatego zyskujemy pewność, iż dokonaliśmy słusznego wyboru. Zimą ciągnik Ursus wykorzystamy spokojnie w roli odśnieżarki czy posypywarki ulicy solą albo piaskiem, co ma dodatkowo wpływ na poziom bezpieczeństwa osób zamieszkujących miasto lub wieś. 

You may like

Index