Informacje

Najmniejsze ciągniki Ursus C-350 B i C-335 B

W roku 2018, podczas targów Agrotech w Kielcach, firma Ursus zaprezentowała swoje plany na przyszłość oraz niezwykle ciekawe premiery. Uwagę zwiedzających przykuły przede wszystkim dwie tajemnicze maszyny. Te nieznane dotąd modele oznaczone zostały symbolami C-350 B oraz C-335 B.

Firma Ursus postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszukujących małych i lekkich ciągników, które sprawdziłyby się przykładowo w uprawie w tunelach, w ogrodach i sadach, pracach w stadninach koni, budynkach gospodarczych lub podczas prac służb komunalnych. Dotychczas za najmniejszy ciągnik Ursus uznawany był model C-350. Jednak firma Ursus uznała, że potrzebne są także małe i kompaktowe ciągniki, które mogą zostać wykorzystane do lekkiej pracy, nie związanej z tradycyjnym rolnictwem. Dlatego też zdecydowano się na transfer dwóch koreańskich maszyn marki Branson (submarka Kukje Machinery).

Małe i sprytne maszyny już w sprzedaży

Obecnie w oficjalnej ofercie ciągników Ursus dostępne są modele C-350 B, C-335 B oraz C-360 B. Najmniejszym z nich jest Ursus C-335 B. Do jego napędu wykorzystano silnik Intezen o niewielkiej pojemności 1,7l i 3 cylindrach, co przekłada się na 35 KM. Ciągnik dostępny jest w wersji z kabiną i bez oraz ze składaną ramą ROPS. Pozostałe parametry tej maszyny rolniczej są zbliżone do nieco większego modelu Ursus C-350 B. Ten natomiast posiada wolnossący silnik Intezen o pojemności 2286 cm³ i mocy 47 KM. Ceny nowych ciągników Ursus sięgają od 67 tys. zł do 91 tys. zł brutto.

ursus

Zalety nowych, mniejszych ciągników Ursus

Wymieniając zalety nowych maszyn, producent wskazuje przede wszystkim niewielką powierzchnię oraz niską masę własną, co przekłada się bezpośrednio na krótszy czas manewrowania i poprawia wydajność oraz skuteczność wykonywanej pracy. Nowe ciągniki Ursus posiadają dodatkowo mały promień skrętu (kąt 56 stopni) i przednią oś z przekładnią kątową, co wpływa na szczególną zwrotność maszyny. To wszystko gwarantuje nie tylko wygodną, ale także wydajną i efektywną pracę ciągników w miejscach, gdzie ich starsi bracia z rodziny Ursus mogliby mieć problemy z manewrami.

Warto dodać, że części do ciągników marki Ursus od lat dostępne są na naszym rynku, dlatego też rolnicy nigdy nie mieli większych problemów z ich zdobyciem. Podobnie wygląda sytuacja z częściami do najnowszych maszyn Ursus. Aby dokonać ich zakupu, warto zwrócić się do zaufanego sklepu rolniczego. Bogaty asortyment części posiadają sklepy stacjonarne, ale rolnicy coraz chętniej kupują części do ciągników w internetowych sklepach rolniczych. Gwarantują one szeroki wybór produktów, wygodną dostawę zamówień oraz możliwość zwrotu w przypadku nietrafionego zakupu.

You may like

Index