Informacje

Oferta komunalna marki Ursus

Ursus kojarzy się głównie z produkcją na potrzeby rolnictwa. Z jednej strony to wspaniałe, historyczne maszyny rolnicze – takie modele jak Ursus C-330 czy Ursus C-360 do dziś pomagają w pracy wielu polskich gospodarstw i wydaje się, że będą one działać jeszcze wiele, wiele lat.  Z drugiej strony, Ursus to żywa marka, której współczesne modele zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale i zagranicą, o czym świadczą rekordowe kontrakty w krajach afrykańskich.

Czy to oznacza, że można sprowadzić Ursusa wyłącznie do ciągników rolniczych? Nic z tych rzeczy! Produkty z podwarszawskiej fabryki mogą znaleźć swoje zastosowanie nie tylko na roli, ale również w spółkach komunalnych, ale też prywatnych przedsiębiorstwach. Tam też bowiem potrzebna jest niezawodna konstrukcja i łatwy dostęp do części.

Cztery pory roku z Ursusem

Ciągniki Ursusa, w tym współczesne modele, można bez problemu znaleźć nie tylko na wsiach, ale też ulicach polskich miast w charakterze pojazdów spółek komunalnych. Wynika to z prostego faktu, że Ursusy mogą być wielozadaniowe – w zależności od przeznaczenia, można wyposażyć je w odpowiednie akcesoria funkcyjne. Części zamienne do Ursusów można kupić choćby w internetowych sklepach rolniczych, co jest czystą oszczędnością dla budżetów gmin – kolejny plus dla Ursusa!

W ten sposób jeden ciągnik może spełniać różne role, w zależności od pory roku. Zima – choć ostatnimi czasy łaskawa dla kierowców – oznacza opady śniegu, które grożą płynnemu ruchowi kołowemu. Pług Ursus PDZ pozwala ciągnikowi poradzić sobie z problemem białego puchu na asfalcie – w zależności od ustawienia skrzydeł, może go przepychać na pobocze lub przebijać się przez zaspy w trybie dziobowym, aby udrożnić ciągi komunikacyjne. Zmiana trybu odbywa się za pomocą sterowania z kabiny, więc kierowca nie musi w ogóle wychodzić z kabiny!

A zastosowanie produktów Ursus nie ogranicza się tylko do tej pory roku. Kiedy nie ma śniegu, na ulicach i chodnikach mogą gromadzić różne nieczystości – jesienne liście, piachy… Jeśli dane miasto, gmina czy centrum handlowe potrzebuje sprzątania – nie ma problemu, wystarczy doposażyć ciągnik w zamiatarkę, która uporządkuje wybrane miejsca.

Tereny zielone

W mieście roślinność ma szczególne znaczenie – poprawia nastrój mieszkańców i powietrze, którym oddychają. O tereny zielone dbają nawet takie instytucje jak duże centra handlowe. Aby móc zapewnić estetyczny wygląd trawników, trzeba je od czasu do czasu skosić. Ciągnik Ursus poradzi sobie z tym zadaniem dzięki kosiarkom sadowniczym. Wbrew swojej nazwie, kosiarki sadownicze nadają się równie dobrze na miejskie ogródki, parki czy łąki.

Warto też nadmienić, że brak ciągnika nie jest żadną przeszkodą w korzystaniu ze sprzętu Ursusa. Ursus w dzisiejszych czasach to nie tylko duże maszyny, ale też mniejsze – takie jak kosiarki spalinowe. Wyposażone w sprawdzone silniki Briggs & Straton, zapewnią odpowiednią moc i wytrzymałość. Do tego części zamienne można kupić w każdym sklepie mechanicznym czy rolniczym.

Części do ciągników (i nie tylko)

Ursus to współcześnie bardzo zróżnicowana spółka, wciąż jednak trzymająca się swoich mechaniczno-rolniczych korzeni. Zapewnia to sprawdzone procesy technologiczne oraz łatwo osiągalne części zamienne do Ursusa. Choć użytkownicy starych Ursusów C-360 nie mieli do dyspozycji internetu w czasach świetności swoich maszyn, dziś internetowe sklepy rolnicze są w stanie zaspokoić potrzeby rolników… i nie tylko rolników!

You may like

Index