Informacje

Ursus, jakiego nie znacie. Ciekawostki o marce

Ursus jest bez wątpienia największym polskim producentem ciągników oraz maszyn rolniczych. Na rynku działa już od ponad 120 lat, chociaż firma nieraz borykała się z pewnymi problemami. W 2003 roku Zakłady Przemysłu Ciągnikowego Ursus ogłosiły swoją upadłość. Jednakże produkcji maszyn nie zakończono, chociaż większość hal fabrycznych, znajdujących się na terenie Warszawy została wyprzedana, a firma Ursus rozpoczęła poszukiwania nowego inwestora. Miała być nim kiedyś spółka Uzel, jednakże nie wywiązała się ona z warunków umowy i nie doszło do współpracy. W 2011 roku umowę o przejęciu znaków towarowych i 100 procent udziałów w Ursusie podpisała spółka POL-MOT Warfama, Ursus trafił znowu do Lublina.

Ursus, jako symbol wysokiej jakości

Aktualnie spośród półtora miliona ciągników rolniczych używanych w naszym kraju, około 700 tysięcy to traktory marki Ursus. Produkowane są one przede wszystkim dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, jak i na potrzeby branży budowlanej, komunalnej i leśnej. Średnia wieku ciągniki w Polsce wynosi około 25 lat. Traktory Ursusa są bardzo rzadko wymieniane, gdyż rolnicy cenią sobie ich solidność i funkcjonalność. Rozwija się cały czas rynek oryginalnych części zamiennych do ciągników Ursusa. Ciągniki z czasem stały się rodzinną wartością i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Internetowy sklep rolniczy posiada w ofercie wiele części rolniczych i maszyn rolniczych, przydatnych w każdym gospodarstwie. Warto inwestować jedynie w wysokiej jakości części rolnicze i maszyny rolnicze.

Sprzedaż także w Afryce

Europa dla marki Ursus to już za mało. Traktory sprzedawane są do Belgii, Czech, Holandii, a nawet na terenie Pakistanu. Jednakże firma podbija także Afrykę. W roku 2013 doszło do podpisania kontraktu na dostawę trzech tysięcy ciągników dla Etiopii, dostawę części zamiennych do ciągników i wyposażenie centrów serwisowych. Ciągniki rolnicze to bardzo ważne maszyny dla Afryki, dzięki nim kontynent może przejść prawdziwą rewolucję.

Ursus i transport ekologiczny

Nie każdy wie, iż firma Ursus nie produkuje tylko i wyłącznie ciągników. Firma uzyskała homologację także na autobus elektryczny. Jest to jeden z nowszych produktów firmy, który startował w przetargu na 5 autobusów w Krakowie. Producent uzyskał środki unijne na zakup wyposażenia do produkcji, montażu, diagnostyki autobusów oraz remont hali produkcyjnej. Transport ekologiczny stanowi przyszłość, marka Ursus ma tego świadomość. Firma dysponuje największym w naszym kraju ośrodkiem badawczo-rozwojowym w zakresie maszyn rolniczych. Firma podejmuje współpracę z różnymi uczelniami (Politechniką Warszawską, Politechniką Lubelską, Wojskową Akademią Techniczną).

Fankluby Ursusa

Ursus ma swoje fankluby. Co jakiś czas odbywają się zjazdy starych modeli ciągników. Celem rolników spotykających się na takich zjazdach jest przede wszystkim wymiana doświadczenia. Miłośnicy starych modeli ciągników rolniczych mogą zakupić części do Ursus w internetowym sklepie rolniczym. Dostępne są tam części do ciągników: Ursus c385, Ursus C-4011, Ursus C-355, Ursus C-330M, oraz części zamienne do Ursus.

You may like

Index