Porady

Co zrobić, gdy Ursus C-360 nie chce odpalić?

Prace rolnicze często wymagają użycia ciągnika również w okresie jesienno-zimowym. Niskie temperatury powietrza, a zwłaszcza poranne spadki temperatury mogą powodować kłopoty z uruchomieniem ciągnika. Co zrobić, gdy wysłużony Ursus C-360 nie chce odpalić?

Czy to na pewno rozrusznik C-360? 

Gdy nasz ciągnik odmawia współpracy, należy zacząć od ustalenia przyczyny problemu. Może nią być niesprawny lub rozładowany akumulator (w Ursusie C-360 są to zazwyczaj 2 połączone szeregowo akumulatory 6 V), akumulator o zbyt małej pojemności w stosunku do mocy silnika, zaśniedziałe klemy lub zużyte kable. Po wyeliminowaniu tych przyczyn pozostaje nam jedynie problem z rozrusznikiem. Kupowanie rozrusznika używanego, gdzieś ze złomowiska, to prawdziwa loteria, która nie daje pewności, że nasz ciągnik zechce wystartować. Pozostaje zakup nowego rozrusznika lub regeneracja starego. Wybór zależy od tego, w jakim stanie technicznym jest ciągnik i ile lat ma nam jeszcze służyć. Nie musimy również kupować części oryginalnych, gdy na rynku są dostępne zamienniki, które nie ustępują im jakością, a mają przewagę niższej ceny. Zakup odpowiedniego zestawu naprawczego lub wirnika z pewnością będzie opłacalny w sytuacji, gdy potrafimy we własnym zakresie wykonać regenerację w sposób fachowy.

Budowa rozrusznika C-360

Rozrusznik C-360 ma stosunkowo prostą budowę. Wirnik rozrusznika wspiera się na tulejkach, które stabilizują jego pozycję względem stojana i szczotek. Zużyte tulejki mogą powodować utratę mocy i problemy z zapalaniem silnika. Najszybciej zużywającym się elementem rozrusznika są szczotki narażone na tarcie o komutator. Powstający w wyniku tarcia pył wymaga regularnego odkurzania szczotkotrzymacza. Podczas rozłożenia i przeglądu rozrusznika C-360 może okazać się, że wymaga on jedynie wymiany tulejek lub szczotek. Prosta budowa rozrusznika do C-360 przekłada się na jego przystępną cenę, znacznie niższą od cen rozruszników ciągników nowoczesnych, jeśli więc nie mamy pewności, że prosta naprawa coś pomoże, a ciągnik ma nam służyć jeszcze kilka lat, warto pomyśleć o zakupie nowego rozrusznika.

Gdzie po rozrusznik do C-360?

Ursus C-360 jest wciąż jednym z najpopularniejszych ciągników i nie powinno być problemów z zakupem żadnych elementów do rozrusznika C-360 oraz znalezienia instrukcji, jak przeprowadzić samodzielnie regenerację krok po kroku. Można też kupić cały rozrusznik i po prostu go wymienić. Nie trzeba jeździć do specjalistycznych sklepów. Współczesny rolnik szeroko korzysta z internetu, gdzie może znaleźć zarówno części oryginalne, jak i zamienniki w korzystnej cenie. Internetowy sklep rolniczy daje gwarancję, że zakupione w nim zamienniki odpowiadają parametrom technicznym wyrobów oryginalnych, zapewniają szybką dostawę i zwrot w sytuacji, gdyby zakupiony towar nie spełniał oczekiwań klienta. W Internecie można też znaleźć oceny i opinie klientów, którzy już wcześniej kupili ten sam towar. Na forach rolniczych można skorzystać z porad dotyczących problemów z rozrusznikami do C-360 oraz filmy pokazujące sposób naprawy.

Korzystanie z usług rolniczego sklepu internetowego ma duże zalety. Możemy zlecić dostawę towaru w dogodnym dla nas terminie, tak by nie kolidowało to z zaplanowanymi pracami, śledzić drogę przesyłki i otrzymać dobry towar w niskiej cenie. W razie wątpliwości sklep internetowy umożliwia szybki i łatwy kontakt online, mailowy lub telefoniczny.

You may like

Index