Porady

Wybieramy najlepszy ciągnik do pracy w lesie

Las jest miejscem, gdzie sprawdzają się jedynie maszyny wysokiej jakości. Sprzęt mający pracować w lesie powinien odznaczać się dobrym silnikiem, solidnym zawieszeniem i prostą konstrukcją. Las jest nie tylko miejscem, w którym odpoczywamy, to także doskonałe źródło różnych darów natury i największym producentem cennego tlenu. Aby ciągnik rolniczy spełniał wszelkie wymagania, powinien być poddawany odpowiedniej pielęgnacji. Warto dbać o to, aby zapobiegać odpowiednio wcześnie rozprzestrzenianiu się chorób, pożarów oraz szkodników. Do pracy w lesie należy korzystać z odpowiedniego ciągnika rolniczego, który da sobie radę w tak ciężkich warunkach.

Jakie cechy powinien posiadać ciągnik do pracy w lesie?

Przede wszystkim powinien być bezpieczny i zwrotny. Aby móc w sposób komfortowy i jak najbardziej bezpieczny pracować w lesie, należy wybrać odpowiednią do tego celu maszynę. Czołowy producent ciągników Ursus zdaje sobie z tego sprawę, że jego produkty doskonale sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach podczas prac na terenach leśnych. Tam czeka na nas wiele różnych pułapek, z tego względu bardzo istotna jest dobra widoczność, która zapewnia ochronna kabina leśna. Dobrym rozwiązaniem jest wybór ciągnika z panoramicznym dachem, dzięki czemu będziemy w stanie zauważyć ewentualne zagrażające nam przeszkody, czyli wystające korzenie, głazy, drzewa i gałęzie. Takie rozwiązanie zwiększa znacznie bezpieczeństwo pracy, co jest niezwykle ważne, w szczególności podczas wykonania w lesie trudnych czynności. Pewne podejmowane zadania wymagają sporej precyzji oraz zwrotności maszyny. Do pracy w lesie wybierane są między innymi takie maszyny jak Ursus 1224, Ursus 1614 czy Ursus C-360 3P. Wszystkie części do Ursus i inne części rolnicze można zakupić wchodząc na internetowy sklep rolniczy. W internetowym sklepie rolniczym dostępne są zarówno maszyny rolnicze, jak i części do ciągników i części zamienne do ursus c385,ursus C-330M, ursus C-4011, ursus C-355.

Wytrzymała konstrukcja i mocny silnik są najważniejsze

Warunki pracy w lesie są o wiele cięższe niż na przykład w pracy na roli. Ciągnik rolniczy wykorzystywany w lesie musi więc sprostać o wiele wyższym wymaganiom, aniżeli maszyny rolnicze użytkowane na roli. Bardzo ważna jest solidna oraz odporna na wszelakiego rodzaju wstrząsy konstrukcja. Istotny jest także silnik o sporej mocy. Systemy mocowania oprzyrządowania powinny chronić całą konstrukcję silnika przed możliwymi uszkodzeniami. Silnik natomiast powinien zapewniać optymalne zużycie paliwa w trakcie pracy. Bak maszyny musi być odporny na uszkodzenia przez pnie drzew i korzenie, co zapewni długi czas pracy ciągnika rolniczego. Warto zainwestować w ciągnik Ursus C-360 3P o mocy 47,5 KM, który jest bardzo solidnie wykonanym urządzeniem, które nie zawiedzie nas nawet w bardzo ciężkich warunkach. Jego zaletą jest także dostępność części zamiennych, znajdziemy je między innymi w każdym internetowym sklepie rolniczym. Wszystkie ciągniki do lasu różnią się od siebie, niektóre będą lepiej sprawdzać się na terenach pagórkowatych, inne natomiast na nizinach.

You may like