Porady

Wybieramy ciągnik do dużego gospodarstwa

Prowadząc niewielkie gospodarstwa nie ma potrzeby inwestować w nowoczesne sprzęty. Zmienia się to jednak przy farmach wielkoobszarowych. Tam niezbędne będą odpowiednie maszyny rolnicze, które skutecznie ułatwią, a także przyspieszą pracę. Zanim zakupimy części rolnicze, trzeba rozpatrzyć wybór odpowiedniego ciągnika rolniczego.

Czym kierować się przy wyborze ciągnika?

Ciągnik rolniczy powinien on posiadać odpowiednią moc, aby mógł poradzić sobie w każdych warunkach. Warto zdecydować się na jeden z modeli, które proponuje marka Ursus. To niezawodny sprzęt, który jest trwały na lata- na czym zależy każdemu gospodarzowi. Na samym początku konieczne jest oszacowanie do czego będzie przeznaczony pojazd. Wtedy znacznie łatwiej określić jaką powinien mieć moc. Również należy zwrócić uwagę na sprzęt, który posiadamy oraz ten, który planujemy zakupić. Doskonałym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na jedną firmę. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie zgodnie pasowało. Części do Ursus są bardzo wydajne i mamy gwarancję zadowolenia. Istotnym aspektem przy wyborze ciągnika rolniczego jest także komfort pracy. Obecnie istnieje szeroki wybór nowoczesnych sprzętów, z których korzystanie jest samą przyjemnością. Wielu rolników z dużym gospodarstwem może pozwolić sobie na ten luksus, gdyż dofinansowania płynące z Unii Europejskiej pokrywają w części lub nawet całości koszt takiego wydatku. A zatem coraz więcej nowych modeli wyposażonych jest w GPS, ciekłokrystaliczne wyświetlacze z danymi o parametrach pojazdu, a także bogate oświetlenie, które jest niesamowicie pomocne przy pracach wieczorową porą. Trzeba dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i nie należy pochopnie podejmować decyzji. Z prowadzonych przez dealerów samochodowych rankingów wynika, iż duża część osób decyduje się na ciągniki rolnicze zakupione z drugiej ręki. Ponadto rolnicy chętnie sięgają po starsze modele, które uważają za sprawdzone. Dużą popularnością cieszy się ciągnik Ursus C-330M produkowany w latach 1986–1993.

Najlepsze ciągniki do dużego gospodarstwa

Każdy powinien dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb. Jednak wśród najchętniej wybieranych ciągników znalazły się:

  • Ursus C-3110- doskonały na ogromne farmy, gdyż jego udźwig to aż 4400 kg. Jest funkcjonalny, wydajny ale również wygodny dla posiadacza. Turbodoładowany silnik z chłodnicą powietrza gwarantuje duże osiągi tego modelu,
  • Ursus C-385- to model nieco mniejszy od poprzedniego, jednak mimo to ma fantastyczne parametry i doskonale sprawdzi się przy wszelkich pracach gospodarczych,
  • Ursus C-4011 starsza wersja ciągnika, gdyż produkowany był w latach 1965-1970. Chętnie użytkowany przez wielu rolników, którzy cenią go za wytrzymałość oraz parametry techniczne,
  • Ursus C-355 średniej wielkości maszyna, która sprawdzi się na mniejszych gospodarstwach lub jako ciągnik pomocniczy na większych.

Zakupu dokonać można także przez internetowy sklep rolniczy. To doskonała opcja dla każdego. Dokładny opis każdego produktu sprzyja dobremu wyborowi. Online dostępne są również części do Ursus, które możemy od razu dopasować do naszego modelu ciągnika. Istnieją zamienne części do Ursus, które również spełniają wymogi.

You may like

Index