Informacje

Kupujemy części zamienne do Ursusa C-330

Ursus C-330M wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych w polskich gospodarstwach rolnych ciągników. Produkowany był w latach 1986-1993, zastąpił wcześniejsze typy ciągników średnich, np. Ursus C385 (lata 1969-1983) i Ursus C355 (1971-1975). 

Kompatybilność części do ciągników Ursus

W związku z zaprzestaniem produkcji modelu ciągnika rolniczego Ursus C-330M już kilkadziesiąt lat temu, nabycie części zamiennych do niego może stwarzać pewne trudności. Problemem są także zmiany zachodzące w konstrukcji tego ciągnika w latach jego produkcji, prowadzące niekiedy do braku kompatybilności części rolniczych. Z drugiej strony, rozpoczęcie produkcji ciągników Ursus C-330M wiązało się właśnie z potrzebą unifikacji części stosowanych w różnych modelach polskich ciągników. Zdarza się więc często, że do Ursus C-330M pasują części do ciągników z innych modeli, w tym nawet ze starszych roczników ciągników ciężkich (np. Ursus C-4011 z lat 1965-1970).

Ufajmy specjalistom

Odpowiedzi na pytanie, czy części do Ursus różnych modeli są ze sobą kompatybilne, może udzielić tylko wykwalifikowany specjalista. Musimy więc znaleźć zaufany internetowy sklep rolniczy, specjalizujący się w częściach do starszych modeli ciągników Ursus. Skomplikowana historia produkcji tego modelu skłania do poszukiwania części do niego w internetowych sklepach rolniczych, niż na giełdach lub u osób prywatnych. Zakup w sklepie specjalistycznym nie tylko stanowi gwarancję kompatybilności części rolniczych, ale też upewnia nas, że będziemy mieć możliwość ewentualnego zwrotu towaru.

Kupujemy części zamienne do Ursusa C-330

Zakup części do starych ciągników Ursus

Współcześnie zdarzyć się może, że części do starych ciągników Ursus nie można kupić w największych magazynach części rolniczych, ponieważ ich produkcja została zakończona wiele lat temu. Większość rolników posiadających starsze modele ciągników poszukuje części rolniczych do swoich maszyn w bezpośredniej sprzedaży detalicznej. Stare części rolnicze oraz modele ciągników rolniczych Ursus, które wyszły z produkcji oferują więc przede wszystkim internetowe sklepy rolnicze nastawione na klienta indywidualnego. Umożliwia to bezpośredni kontakt klienta ze sprzedawcą, w tym fachową pomoc dotyczącą doboru części, montażu i serwisowania.

Niektóre części do ciągników rolniczych, w tym np. opony, dętki, łańcuchy czy przekładnie, zużywają się szybko. Warto więc pozostawać w stałym kontakcie z zaufanym internetowym sklepem rolniczym: często uzyskamy w ten sposób korzystne rabaty na szybko zużywające się części rolnicze. Zaufany sklep pomoże nam także w sprowadzeniu i montażu trudniej dostępnych części do ciągników Ursus, takich jak szyby, a nawet całe kompletne kabiny do C-330M.

Łatwiej niż oryginalne części zamienne do Ursus C-330M nabędziemy przy tym części do modeli produkowanych na początku lat 80., w tym zwłaszcza części do starej wersji Ursusa C-330, produkowanej w latach 1967-1987. Ciągnik Ursus C-330M był rodzajem modelu przejściowego, produkowanego przy tym dość krótko. Fakt ten sprawia, że oryginalne części niego dość rzadko pojawiają się na rynku. Z drugiej strony, do C-330M pasować mogą części do ciągników pochodzące tak ze starszych, jak i z nowszych modeli.

Czytaj o innych informacjach o Ursus