Informacje

Kupujemy części zamienne do Ursusa C-330

Ursus C-330M wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych w polskich gospodarstwach rolnych ciągników. Produkowany był w latach 1986-1993, zastąpił wcześniejsze typy ciągników średnich, np. Ursus C385 (lata 1969-1983) i Ursus C355 (1971-1975). 

Kompatybilność części do ciągników Ursus

W związku z zaprzestaniem produkcji modelu ciągnika rolniczego Ursus C-330M już kilkadziesiąt lat temu, nabycie części zamiennych do niego może stwarzać pewne trudności. Problemem są także zmiany zachodzące w konstrukcji tego ciągnika w latach jego produkcji, prowadzące niekiedy do braku kompatybilności części rolniczych. Z drugiej strony, rozpoczęcie produkcji ciągników Ursus C-330M wiązało się właśnie z potrzebą unifikacji części stosowanych w różnych modelach polskich ciągników. Zdarza się więc często, że do Ursus C-330M pasują części do ciągników z innych modeli, w tym nawet ze starszych roczników ciągników ciężkich (np. Ursus C-4011 z lat 1965-1970).

Ufajmy specjalistom

Odpowiedzi na pytanie, czy części do Ursus różnych modeli są ze sobą kompatybilne, może udzielić tylko wykwalifikowany specjalista. Musimy więc znaleźć zaufany internetowy sklep rolniczy, specjalizujący się w częściach do starszych modeli ciągników Ursus. Skomplikowana historia produkcji tego modelu skłania do poszukiwania części do niego w internetowych sklepach rolniczych, niż na giełdach lub u osób prywatnych. Zakup w sklepie specjalistycznym nie tylko stanowi gwarancję kompatybilności części rolniczych, ale też upewnia nas, że będziemy mieć możliwość ewentualnego zwrotu towaru.

Zakup części do starych ciągników Ursus

Współcześnie zdarzyć się może, że części do starych ciągników Ursus nie można kupić w największych magazynach części rolniczych, ponieważ ich produkcja została zakończona wiele lat temu. Większość rolników posiadających starsze modele ciągników poszukuje części rolniczych do swoich maszyn w bezpośredniej sprzedaży detalicznej. Stare części rolnicze oraz modele ciągników rolniczych Ursus, które wyszły z produkcji oferują więc przede wszystkim internetowe sklepy rolnicze nastawione na klienta indywidualnego. Umożliwia to bezpośredni kontakt klienta ze sprzedawcą, w tym fachową pomoc dotyczącą doboru części, montażu i serwisowania.

Niektóre części do ciągników rolniczych, w tym np. opony, dętki, łańcuchy czy przekładnie, zużywają się szybko. Warto więc pozostawać w stałym kontakcie z zaufanym internetowym sklepem rolniczym: często uzyskamy w ten sposób korzystne rabaty na szybko zużywające się części rolnicze. Zaufany sklep pomoże nam także w sprowadzeniu i montażu trudniej dostępnych części do ciągników Ursus, takich jak szyby, a nawet całe kompletne kabiny do C-330M.

Łatwiej niż oryginalne części zamienne do Ursus C-330M nabędziemy przy tym części do modeli produkowanych na początku lat 80., w tym zwłaszcza części do starej wersji Ursusa C-330, produkowanej w latach 1967-1987. Ciągnik Ursus C-330M był rodzajem modelu przejściowego, produkowanego przy tym dość krótko. Fakt ten sprawia, że oryginalne części niego dość rzadko pojawiają się na rynku. Z drugiej strony, do C-330M pasować mogą części do ciągników pochodzące tak ze starszych, jak i z nowszych modeli.

You may like

Index