Informacje

Nowoczesne i funkcjonalne ładowacze czołowe Ursus

Rynek branży rolniczej jest niezwykle urozmaicony. Dodać należy, że ciągle się rozwija, a o sympatię polskich rolników starają się wchodzący na rynek nowi producenci ciągników i maszyn rolniczych. I choć nowości zawsze przykuwają wzrok, to jednak sprawdzone rozwiązania i znane marki są najchętniej wybierane. Na czołowych miejscach firm, którym zaufali rolnicy, odnajdziemy polską markę Ursus, która już od ponad stu lat dostarcza sprawdzonych rozwiązań dla branży rolniczej.

Ursus to dużo więcej

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi z nazwą Ursus, to z pewnością ciągniki rolnicze. Symbolem polskiej wsi kilkadziesiąt lat temu był z pewnością Ursus c330. Obecnie jednak oferta znanego polskiego producenta sprzętu i maszyn rolniczych jest dużo szersza. Oprócz całej gamy ciągników rolniczych Ursus zajmuje się obecnie produkcją przyczep oraz rozrzutników. Producent oferuje również linię do zielonek, słomy oraz siana. W jej szeregach można odnaleźć platformy do przewozu bel oraz prasy zwijające. Na tym jednak nie kończy się propozycja, z jaką wychodzi ku swoim klientom Ursus. Do oferty dołączono również kosy, pilarki i kosiarki do trawy. Ursus to także producent osprzętu do traktorów – na przykład ładowaczy czołowych.

Ładowacze czołowe

Okazuje się, że ładowacze czołowe to niezastąpiony sprzęt w każdym gospodarstwie rolnym. Służą głównie do załadunku różnego rodzaju materiałów, począwszy od balotów, obornika, po wysłodki mokre czy żwir. Ładowacz czołowy posiada bardzo szerokie zastosowanie, dzięki możliwości wymiany osprzętu, który również znajduje się w asortymencie proponowanym przez firmę Ursus. Decydując się na zakup ładowacza czołowego, możemy dobrać do niego następujące narzędzia:

  • łyżka,
  • chwytak,
  • widły,
  • nośniki,
  • spychy.

W celu zapewnienia komfortu pracy, demontaż poszczególnych części osprzętu, jak i całego ładowacza – nie stanowi problemu, a całkowity czas tych operacji został skrócony do minimum. Ładowacze dedykowane są do traktorów o przedziale mocy 35-180KM. Na rynku istnieje wiele wariantów ładowaczy czołowych, które określone są szczegółowymi parametrami. Podstawowym z nich jest udźwig oraz wysokość podnoszenia.

Producent zadbał, aby sprzęt wyróżniał się na rynku swoją jakość, dlatego też zastosowano w nim wiele technologii, które mają ułatwić pracę i zwiększyć żywotność maszyn rolniczych. Ulepszeniem, które z pewnością przydaje się podczas prac na nierównym terenie, jest funkcja pływająca rozdzielacza. Konstruktorzy zabezpieczają tym samym sprzęt przed uszkodzeniem na wypadek silnego uderzenia osprzętu o nierówną powierzchnię.

Tylko polska marka

Z pewnością wszyscy użytkownicy sprzętu marki Ursus doceniają jeszcze jeden aspekt korzystania z jej niezawodnych maszyn rolniczych. Jest to mianowicie dostępność części zamiennych. Niestety nie mogą się tym pochwalić wielbiciele zagranicznych marek sprzętu rolniczego. Wiele części do ciągników lub maszyn rolniczych firmy Ursus jest dostępnych chociażby za pośrednictwem internetowych sklepów rolniczych.

You may like

Index