Informacje

Ursus 1201 – następca C-385

Polscy rolnicy najwyraźniej wciąż posiadają wielki sentyment do maszyn rolniczych marki Ursus. Nikogo nie dziwi fakt, że na polach wciąż pracują wiekowe maszyny. Analizując oferty sprzedaży chociażby na giełdach internetowych można stwierdzić, że są to pojazdy rolnicze najczęściej kupowane. Mimo upływu lat są to maszyny bardzo trwałe i wydajne a ich serwis i koszty utrzymania są niskie, co dla gospodarstw rolnych na pewno jest atutem nie do podważenia.

Jednym z najbardziej popularnych modeli maszyn rolniczych jest ciągnik Ursus 1201 – następca modelu Ursus C-385. Najlepiej sprawdza się współpracując z innymi maszynami i narzędziami. Mimo tego, że jest bardzo popularny w przemyśle rolniczym, ma też swoje zastosowanie w budownictwie, transporcie czy leśnictwie.

Ciągnik Ursus 1201 – krótka historia modelu

Produkcję tej maszyny rolniczej Zakłady Mechaniczne Ursus rozpoczęły w 1973 roku. Projekt został opracowany na podstawie ciągnika Ursus C-385. Ciągniki z tej serii powstały w związku ze współpracą takich krajów jak – Czechosłowacja, Polska i Jugosławia.

Ciągnik Ursus 1201 – podstawowe dane techniczne

  • Mocny silnik 4-suwowy
  • 6 cylindrów
  • 112 KM mocy
  • 8 biegów do jazdy w przód
  • 4 biegi wsteczne
  • Do 25,5 km/h prędkości jazdy
  • 5020 kg masy
  • 4520 kg siły uciągu
  • 245 g/Kwh zużycia paliwa

Ciągnik Ursus 1201 został tak skonstruowany, aby możliwa była praca na dużych obszarach rolnych, nawet w ciężkich warunkach. Należy do serii ciągników posiadających napęd na tylną oś. Wyposażony został w serwomechanizm, zmniejszający wysiłek operatora. Zaletą jest także zamontowana w maszynie bezpieczna kabina dwuosobowa, wyposażona w wentylację oraz ogrzewanie. W kabinie zamontowano dodatkowo siedzisko pomocnika, gaśnicę, kosz na kanistry. Do ciągnika można także doczepić przyczepę jednoosiową.

W stosunku do ciągnika Ursus C-385 wprowadzono takie ulepszenia, jak: większy silnik, możliwość większego udźwigu podnośnika hydraulicznego i siły uciągu.

Wszechstronne maszyny rolnicze Ursus

Maszyny rolnicze marki Ursus możemy spotkać w różnych przemysłach. Jednak największą ich zaletą jest możliwość wymiany części pomiędzy różnymi modelami. W ciągu długich lat produkcji nastąpiła unifikacja tego typu pojazdów. Dzięki temu możemy korzystać z części rolniczych dla różnych wariantów modeli, jak na przykład: Ursus C-330M, Ursus C-4011, Ursus C-355. Dostępne są także części do Ursus C-330 czy Ursus C-360. Części rolnicze do wymienionych modeli możemy zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Dla wymienionych modeli aż 85% części jest wspólnych.

Części zamienne Ursus

Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z oryginalnych części, warto pamiętać o tym, że każdy internetowy sklep rolniczy w swojej ofercie posiada części zamienne do Ursus, które obecnie jakością dorównują oryginałom. Prawidłowy montaż zapewni nam długie godziny niezawodnej pracy. Oczywiście można je także zamontować samodzielnie jeśli posiadamy takie umiejętności. Obecnie coraz więcej gospodarstw z powodzeniem zamawia do swoich maszyn rolniczych zamienniki oryginalnych części rolniczych.

You may like

Index