Informacje

Za co kochamy Ursusy?

Mimo tego, iż zaprzestano produkcji traktorów z serii Ursus C-330 czy Ursus C-360 te pojazdy w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym.

Rolnicy kochają starsze modele Ursusów, gdyż maszyny te są czasem w rodzinach od wielu pokoleń. Ich popularność nie wynika jedynie z sentymentu czy nostalgii, ale także z wielu cenionych walorów użytkowych. Właściciele gospodarstw rolnych korzystają na co dzień ze starych modeli Ursusów, ze względu na ich umiarkowane zużycie paliwa oraz niezwykłą wytrzymałość. Ciągniki te dadzą sobie radę z wieloma trudnymi zadaniami na roli. Stosunek jakości do ceny tychże ciągników jest świetny, przewyższa inne maszyny zagranicznych producentów. Stare Ursusy mają wiele zalet, właśnie dlatego tak wiele tych maszyn pracuje w dzisiejszych czasach w polskich gospodarstwach i raczej przez najbliższe lata się to nie zmieni.

Niezawodność maszyn oraz ceny części do Ursus

Traktory z serii Ursus C-330 czy Ursus C-360 mają już co najmniej 25 lat, jednak większość z nich dalej pracuje w gospodarstwach, a tylko nieliczne maszyny znajdziemy na polskich złomowiskach. Wynika to z tego, iż maszyny rolnicze tego znanego, polskiego producenta rolniczego charakteryzują się niezwykłą żywotnością. Ich trwałość przekracza nawet wyobrażenia wszelkich ekspertów. Traktory tych modeli odznaczają się prostotą wykonania, dzięki temu w bardzo łatwy sposób można dokonać ich naprawy. Nie konieczne jest udanie się do specjalistycznego serwisu, sam rolnik będzie w stanie, naprawić swoją maszynę wystarczy do tego niewielka wiedza. Źródło problemu można łatwo znaleźć, a sama naprawa nie będzie dla rolnika zbyt kosztowna dzięki dostępnym częściom zamiennym do Ursus. Niemal każdy wyspecjalizowany, internetowy sklep rolniczy oferuje części zamienne do Ursus nieodbiegające w żaden sposób od oryginalnych. W asortymencie takiego sklepu znajdują się m.in. części do Ursus C-360, części do Ursus C-330, Ursus C-330M, Ursus C-4011, Ursus C-355. W internetowym sklepie rolniczym zakupić można wszelkie potrzebne do gospodarstwa maszyny rolnicze, części do ciągników oraz pozostałe części rolnicze. Zaletą części rolniczych w internetowym sklepie rolniczym jest ich niska cena. Rolnicy właśnie ze względu na niskie koszty naprawy starych maszyn, decydują się na dalsze użytkowanie ich w gospodarstwie. Właściciele gospodarstw rolnych cenią swoje maszyny także za łatwy dostęp do każdego elementu składowego silnika i jego osprzętu. Nie muszą się także martwić o części rolnicze do swoich maszyn, gdyż są ogólnodostępne.

Funkcjonalność oraz mobilność

Stare Ursusy są często wybierane przez rolników nie tylko ze względu na cenę, ale także unikalne walory praktyczne. Na przykład Ursus C-330 znajduje zastosowanie przy pracach leśnych, gdyż dzięki małemu rozstawowi osi możliwe jest sprawne przemieszczanie pomiędzy drzewami rosnącymi w lesie. Mała ilość ciągników jest w stanie konkurować z tym modelem. Oprócz tego istotną zaletą jest dwustopniowe sprzęgło, przez co maszyna może współpracować ze sprzętami wymagającymi zatrzymywanie ciągnika w trakcie jego pracy. Silnik starszych modeli Ursusa można uruchomić nawet podczas ciężkich warunków atmosferycznych (mrozy). Niskie zużycie paliwa jest również ważnym czynnikiem branym pod uwagę podczas wyboru właśnie starych modeli Ursusa.

You may like

Index